Neonka

Je pravda, že malé děti a dokonce i předškoláci by vůbec neměli jíst houby ?

Nejlepší odpověď
kapka

Stejně jim nechutnají, většinou.
Zde článek o nevhodnosti hub pro děti. http://www.ro­dina.cz/clanek760­.htm

Další odpovědi
Elk

Tohle jsem nikde neslyšel. Vím, že jedovaté nemá jíst nikdo, po dobré úpravě všichni, jenž problémy se zažívacim traktem nemají, a vím také, že kojencům a dudlíkářům se nehodí, ale ti většinou mají soudné rodiče.

hanny 2

Moje známá doktorka se taky divila,že někde nějaká 7-letá holka jedla houby.Ona a její rodina to nejí vůbec.Já jsem se zas divila,že ona se diví.My jsme zase velcí houbaři.

stana73

Děti by je neměly jíst,protože jsou těžko stravitelné.I pro dospělé.Třeba Lišky se nestráví vůbec. Neměly by se zapíjet alkoholem,nebo mlékem a jíst na noc.

quentos

Ano, je to pravda. Pouze lysohlávky, a to ještě na předpis :{DD>

dana555

Ano pravda to je,ale jen z části, jelikož jsou houby (mluvím o jedlých – jedovaté vynechte 🙂.)velmi těžce stravitelné, nedoporučují se dětm do 3 let.
Poté však vývar např. z houbové polévky, bez hub samotných jistě neublíží, alespon my s tím problém nemáme. Kdo určitě houby nesmí jsou lidé a děti na ně alergické.