hapiky

Je pravda, že mají někteří lidé schopnost vycítit hrozící nebezpečí?

I když šestý smysl by měl být o něčem jiném, lze tuto schopnost považovat za onen smysl navíc?

Nejlepší odpověď
led

Ano, mnohí ľudia majú túto schopnosť, akoby mali aj to povestné tretie oko vzadu, je to pozostatok z dávnych bojov o zachovanie života a rodu, keď človek mal bližšie k prírode na zemi, ako ku hviezdám neznajúc vymoženosti civilizácie.

Další odpovědi
annas

Intuice, šestý smysl, vnuknutí, tušení, pochopení (neracionální), instinktivní poznání, předtucha. Tyto pojmy se zaměnují, jsou to z pohledu jazyka synonyma, takže nejlépe rozliší psycholog.

Znám šestý smysl z oblasti energetického. Každý člověk má energii, proto se někdy necítí dobře, naopak cítí dobře v blízkosti některých lidí. Vycítí pozitivní či negativní energií, to co ji způsobuje. Tato energie se dá posilovat a člověk se ji naučí vnímat … Vypadá to jako šarlatánství, ale není to vždy tak.

Každý člověk je jinak vnímavý, citlivý, tudíž někdo slyší nenápadný vnitřní hlas, který něco napovídá. Není podložený rozumem, mnohdy mu člověk nepřikládá význam. Objevuje se často ve snech, naznačí o něčem z budoucnosti.

Ti, kdo věří v esoteriku, minulé životy, tuto intucii, ať už nazveme jakkoli, považují za důsledkem inkarnace.

Možná to souvisí s emocemi, které nedovedeme dobře rozlišovat. Myslím si, že k tomu patří i vnitřní nálady, pocity, které se objeví jakoby z ničeho nic. Někdy je to předzvěst toho, že se opravdu něco stane.

V době, kdy lidé žili v souladu s přírodu, jednali intuitivně, cítili nebezpečí, třeba i podle chování zvířat, a poustpně je převzali. Jenže vývojem a rozvojem poznatků mnozí tento vnitřní pocti přestali vnímat.

Takže ano.

Kepler

Ano, říká se to. Ale možná ani nejde o šestý smysl. Člověk jen podvědomě zaregistruje nějakou změnu. Třeba cvrčci přestanou cvrkat apod.

zjentek

Je. A z mýho pohledu bych za tím nic nadpřirozenýho nehledal. Nejspíše za tím není nic přirozenějšího, nežli INTUICE, pro některé naprosto obyčejná vlastnost.

Lidé s intuicí se velice rychle zorientují i v „nadpřirozené“ situaci a zpravidla ji zcela přirozeně vyřeší. To proto, že si ji uměli představit dávno před tím, než nastala.

Naopak kdo intuici postrádá, musí se celý život učit! Tací lidé pak dokáží popsat (ať už slovy, nebo textem) jakoukoli „nezvyklou“ situaci, ale pokud by tato v praxi skutečně nastala, k záchraně holého života budou tito potřebovat někoho s intuicí.

Tvůj „onen smysl navíc“ je v této rovině vlastně chybějícím smyslem. ;)

A co jste schopni si představit, vnímat a cítit vy?

anonym

Hovoříš o pudu sebezáchovy ? Ten by snad měl mít v určité míře každý 🙂 Určitě to není smysl navíc, je to prostě jen podvědomá dedukce, která si bere jako podklady všechny významné i nepatrné podněty ze smyslů ostatních.

dalibory

Jop, určitě ano :D

hapiky

Fantazii či představy mám dostatek. Vnímám také asi dobře, řekl bych i nadprůměrně, ale vycítit nebezpečí absolutně ne. I když se mě někdy málo zdá, že bych nějakou malou, občasnou intuici mohl mít, je to spíše skoro zanedbatelné. Když zpětně celoživotně hodnotím chování a reakce určitých lidí, tak jsem si skoro jistý, že někteří tento dar mají nebo měli. Mohli to být i z učitého hlediska nějaké vědmy či něco souvisejícího. Zajímavý byl jeden případ, když jeden můž (původem němec) ke kterému chodilo pro rozumy poměrně dost lidí si nakonec nemohl sám poradit se svoji ženou, která ho prakticky utrápila.