LuK4S3k CZ

Je pravda že když se točí film tak se točí bez zvuku a že se do něj zvuk dává až po dokončení filmu ?

Nejlepší odpověď
annas

Ozvučení filmu
Proces, kterým se k obrazu natočenému na filmový pás zajišťuje zvuk, například dialogy, hudba a hluky, které se nejdříve zaznamenají na oddělené pásy. Proto lze dialogy v původní řeči nahradit řečí jinou (dabing), zpravodajské a dokumentární filmy opatřit komentářem. V konečné fázi výroby filmu se jednotlivé pásy směšují a zaznamenávají na společný pás.

Ozvučení filmu probíhá třemi základními způsoby:

  1. současně s natáčením filmového obrazu je ve vyhovující technické kvalitě natáčen i tzv. kontaktní zvuk, který je společně s obrazem sestříhán a překopírován na optickou či magnetickou stopu filmových kopií;
    1. současně s natáčením obrazu je snímán tzv. pomocný zvuk, na jehož základě jsou potom postsynchronně ve zvukovém studiu nahrány dialogy, hudba a ruchy a po smíchání překopírovány na kopie. Postsynchronně je prováděn dabing a ozvučování němých filmů;
  2. zvuk je nahrán předem metodou playbacku a natáčení filmového obrazu je mu přizpůsobováno. Využívá se i kombinace těchto tří metod.

http://www.co­jeco.cz/index­.php?detail=1&id_des­c=69544&title=oz­vu%E8en%ED%20fil­mu&s_lang=2

Další odpovědi
pusinka50

Když můj syn jako malý hrál v jednom filmu a celou scénu probrečel, doslova prořval, museli dělat vše postsynchronně, aby byl vůbec slyšet rozhovor, všechno to namluvili znovu. Když zvuk vyhovuje, nedělají s tím nic a zvuk se už dál neupravuje. chci tím říct, že vždy se nahrávají dialogy, potom se to sjíždí a podle výsledku upravuje nebo neupravuje

cukrar

to je jasné, že se často namlouvá ve studiu. To se pozná i podle toho, že se občes netrefí do polohy rtů. Taky okolní zvuky jsou často jiné, nežli byste očekával. Pusinka již sdělila správně, jsou to postsynchronny.