KubikS7

Je pravda , že když se Ankylosaurus převrátil na záda , už se nemohl vrátit zpět na nohy?

Nejlepší odpověď
fcoop

Ankylosaurus (vyztužený ještěr) je největším zástupcem obrněných dinosaurů. Ankylosaurus nebyl pro dravé dinosaury jistě jednoduchou kořistí. Jeho brnění ho spolehlivě ochránilo před většinou útoků. Na spodní straně ale žádné brnění neměl. Nechráněné měkké břicho bylo jeho slabinou a pokud se ho dravci podařilo obrátit na záda mohl ho snadno zabít.

Pochybuji,opráv­něně,že TO někdo někdy viděl.
Jsou to „jen“ úvahy,dedukce,vy­plývající z logiky věcí.
Pokud se převrátil na záda sám,jedno proč,určitě byl vybaven schopnostmi věc napravit.Dnešní želva to tedy umí.
Je to fuška,ale jde to.
Chce to čas a nesmí na ni dorážet hladový predátor.

Další odpovědi
chudst

To se muzeme jen domnivat. O dinosaury se nijak zvlast nezajimam, ale je to u nej mozne, podivejte se na strukturu jeho tela. Je staven jako tezky obrance, nikoli utocnik, ktery se umi lehce pohybovat. Ma navic 4 relativne kratke nohy, takze jedine, cim si dokazu predstavit, ze by se mohl dostat zpet, je manevrovat pomoci ocasu. Ale jestli to dokazal nebo ne, to uz je jen a jen na vedcich, aby to dokazali.