dmatejek777

Je pravda, že když budete dlouho držet zažehnutý zapalovač, tak vybouchne?

Nejlepší odpověď
www

Tak něco takového nesmyslného zkoušet mne zatím nenapadlo. Pokud jsem s ním v nouzi i delší dobu svítil, k výbuchu nedošlo.
Nevěřím tomu.
Doplňuji:
Také nevím, jaká doba je ‚dlouho‘. Zahřívá se kov u ventilku a předpokládám, že ten bude pálit a tavit plastové tělo zapalovače za přítomnosti tepla i zplodin, což by každého odradilo před dalším použitím zapalovače tímto způsobem ještě před výbuchem.

Další odpovědi
Jahoda14/88

Zkus to ;)

hulk

Ne , protože není vliv k vybouchnutí. Jen se vyplácá palivo

mosoj

Záleží na konstrukci. Pravdou je, že zapalovač je zapalovač a ne kahan. Není určený pro dlouhodobé hoření. Je nebezpečí že se přehřeje a páry zkapalněného plynu zapalovač roztrhnou ! U plastových hrozí i roztavení plastu se stejným dopadem.

Pájo

Jednorázový plastový zapalovač vám v ruce spíše nevybuchne.
https://www.go­ogle.cz/search?q=plas­tov%C3%BD+zapa­lova%C4%8D&cli­ent=firefox&hs=A­AO&rls=org.mo­zilla:cs:offi­cial&tbm=isch&tbo=u&sou­rce=univ&sa=X&e­i=x8P_UbvfB4PRtA­aDr4GoDQ&ved=0CDsQs­AQ&biw=1600&bih=728#fa­crc=_&imgdii=_&im­grc=ANbZ25LCa­jEg_M%3A%3BNI-o-qFf5rDamM%3Bhttp%253­A%252F%252Fwww­.solosirkarna­.cz%252Ffoto%252F5413a-jednorazove-zapalovace.jpg%3Bhttp%­253A%252F%252Fwww­.solosirkarna­.cz%252Fcs%252Fpro­dukty%252Fzapa­lovace%252F%3B29­0%3B180
…nejprve se odtaví plamenem rozpálený plech s křesacím kolečkem a odskočí to vše pryč. To už Vy zapalovač odhazujete, protože už hoří a kape podkladový plast. Potom odskakuje střed, kterým se normálně reguluje délka plamene, co je na závit, poté tím směrem vyhoří zplynovaná náplň.

To už Vám spíše bouchne na přístrojové desce auta, když ho tam za slunečného dne zapomenete ležet.

honza19hk

ne.bouchne pokud ho necháš třeba na palubce v autě na přímém slunci,pak může bouchnout a způsobit požár auta. Ale tím že ho budeš držet zapálený ne.