AmazedWolf

Je pravda že kdyby Čína chtěla, tak USA zkrachuje?

Jestli ano, tak proč to už neudělali?

Nejlepší odpověď
led

Tak ako USA, tak ani Čína, ba ani Rusko si nemôžu dovoliť aby ich ekonomickí partneri skrachovali. Ich ekonomiky sú navzájom pospájané. Žiadny štát na svete nie je plne sebestačný.
Toľko len v stručnosti. Na rozpísanie tejto témy v jej šírke tu nie je dosť miesta.

Další odpovědi
jpau

Čína je velký (snad největší?) držitel USD. Pokud by se rozhodla pro emisi USD, tak by to na USD (jako na měnu) mělo poměrně drastické následky (propad, což pro držitele USD znamená zdražení, tzn. ekonomické oslabení držitele – za n USD už si ze dne na den nekoupíš tolik jako včera). Z povahy USD by toto mělo dopad i na světovou ekonomiku (včetně nás) samozřejmě s více či méně drastickými dopady…

Proč to neudělala? Není k tomu důvod, led to podle mě objasnila vcelku pěkně.