lilalola69

Je pravda že každý má rytmické cítění? Popř. Jak poznám že mám špatné rytmické cítění? Děkuji

P.S učim se hrát na kytaru a nemůžu chytit rytmus. Někde jsem četla, že špatné rytmické cítění je neřešitelný problém

Odpovědi
Lamalam

Rytmické cítění má každý, ale různě rozvinuté. Cvičením se to určitě časem zlepší, horší vadou by byla absence hudebního sluchu. Úplně nejhorší je absence hudebního vkusu.

Houslovyklic

Myslím, že každý ho má alespoň trochu. Někdo ale lepší, jiný horší. Ten, kdo se řadí do druhé skupiny, se ale může cvičit a postupně zlepšovat.
A řekla bych, že nejlíp ti poradí někdo, o kom víš, že hraje dobře – ať si tě poslechne a řekne ti svůj názor. Sama to asi moc nepoznáš. (A kdyby ano, znamenalo by to, že rytmické cítění máš, jen ti to hraní v určitém rytmu ještě prostě nejde…)