hanysicek

Je pravda že kamion může jet max.90km/h?

Včera mi to říkal jeden kluk, já tomu teda moc nevěřím, podle toho jak to vidím na silnicích.

Odpovědi
mosoj

Pokud má namontován omezovač rychlosti tak ano.

gepik

Kamiony mají povoleno dopravním zákonem max 80km/h. Pokud jede rychleji, porušuje zákon. Bez omezovače se ale dá rozjet až někam ke 140km/h. Jak jsem psal, kamiony smí i na dálnicích jet max jen 80km/h. http://elife.cz/shop/an­tiradary/info/po­volena-rychlost/ Ale řidiči mají radi nějakou rezervu, proto si omezovače nastavují cca na 95–100km. Vypnout omezovač si málokdo dovolí.

Drap

Gepík má pravdu. Rychůost je skutečně stanovena na 85. Omezovač by neměl připustit více jak 85. Bohužel, realita je taková, že většina omezovačů je očividně nefunkčních.