Meggie2

Je pravda, že jehovistům v nemocnici nemůžou dát transfuzi?

Odpovědi
Kepler

Ale mohou, vlastně musí, zvlášť když jde o život zachraňující úkon. To by taky museli poslechnout pacienta, který si přeje euthanasii. Ta je až na pár výjimek ve světě nepřípustná.

autacek

Tak nějak skončili vodníci v Čechách.

Dochy

Kdokoli (je-li při vědomí a není-li zjevně mimo) má právo odmítnout lékařskou péči, resp. jakýkoli lékařský úkon. Pokud do nemocnice dovezou někoho rozbitého po bouračce v bezvědomí, asi se ho nebudou snažit za každou cenu probrat aby se jej zeptali jestli mu mohou dát transfúzi.

nyjono

Můžou, ale oni nechtějí.

Rokio

Ano, jehovisté transfůzy odmítají.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.