Meggie2

Je pravda, že je v zimě u nás čím dál méně sněhu?

Nejlepší odpověď
briketka10

Proč pravda? Je to všeobecně známo.

Další odpovědi
Arbo

Divná otázka, pokud tady žijete, musíte to vidět. Vzpomínám si na –20°C a sníh po kolena i v Praze. Každou zimu jsme bruslili na rybníku, to bylo ale před 30 lety. Poslední léta sotva poprašek, co roztaje dřív, než dopadne na zem.

Pepa25

Množství sněhu meziročně velmi kolísá, letošní zima byla velmi podprůměrná, ale předchozí byla nadprůměrná, takže jednoznačný trend nejde prokázat.
Doporučuju graf v odkaze s údaji za posledních 20 let (zprávy je sice z Novy, ale data jsou ČHMÚ):

Zdroj: https://tn.no­va.cz/clanek/na-horach-je-nejmene-snehu-za-20-let-pro-ceske-to-muze-byt-velky-problem.html

Kepler

Ano, zvláště v nižších polohách. A nejen sněhu a nejen v zimě, ale všech srážek a po celý rok. Opravdu hodně sněhu (víc jak 30 cm) jsem zažil na Valašsku v nižších polohách naposledy asi tak před 6 lety. Poslední 3 roky jsem ani nemusel obouvat zimní boty.

nyjono

Kde u nás? U vás nebo u nás? Myslíš v ČR?

Drap

Poslední léta ano

Arne1

Ano. Když jsme v roce 1961 jeli do jeseníků, tak jsme se na cestě bez lopatky neobešli.

Mc Merkurion

… nevím, nevím, ale v poslední době snad sníh v zimě ani nebyl … ta troška, co nevydrží ani den se nedá počítat, doby, kdy byl sníh nejmíň tři měsíce stále jsou už dávno pryč, začínám přemejšlet, jestli má vůbec cenu přezouvat na zimní pneu …