Kepler

Je pravda, že je v jednání prodloužení povinné záruční lhůty na 10 let?

Mám tu informaci z druhé ruky, tak nevím, co je na tom pravdy. Rozhodně bych to uvítal, i kdyby výsledná cena zboží podstatně vyšší. Konečně by to byl konec s plýtváním materiálem, lidskou prací a nákladů na recyklaci. Konec k…ítek.

https://pixaba­y.com/cs/photos/vra­kovi%C5%A1t%C4­%9B-recyklace-v%C3%BDpis-odpadky-70908/

Nejlepší odpověď
Hlada

To je zmatená zpráva. Uvažuje se nikoli o prodloužení záruky, ale o opravitelnosti. Má vzniknout povinost na některé výrobky dodávat náhradní díly až 10 let.

Další odpovědi
Drap

Považuji to za nesmysl. V praxi by to znamenalo, třeba že auto může reklamovat po 8 léteh provozu?

Ametyst

To těžko. Na Západě, který ve všem kopírujeme, jsou záruční lhůty 6 měsíců, a delší se mohou přikoupit, což vám rádi nabídnou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Hlada: jo, to bude ono! Teď si uvědomuji, že už jsem dřív o tom něco četl. No, někteří lidé si pletou pojmy s průjmy…

Kepler

Samozřejmě by to neplatilo generálně, jen na určitý druh zboží jako je třeba elektronika. Na boty, oblečení apod. ne-e. To neplatí ani dnes.

Pepa25

Ametyst nemá pravdu, v EU je všude dvouletá záruka pro spotřebitele: https://europa­.eu/youreurope/bu­siness/dealing-with-customers/consumer-contracts-guarantees/consumer-guarantees/in­dex_en.htm
Takže s naším vstupem do EU se původně šetiměsíční nebo roční záruka prodlužila!