Toruk

Je pravda, že je nevhodné pít po konzumaci třešní?

Slyšel jsem to víckrát, nikdy jsem to nezkoušel. Prý to může mít vážné následky? Ptám se proto, že mám rád ovocné koktejly s mlékem- to by se tedy třešně nedaly použít do koktejlu?

Nejlepší odpověď
chudst

Ano, nedoporucuje. (Ja to mam tak zafixovano, ve clanku jsem se docetl, ze nekdo to muze snaset v pohode.) O tresnovem koktejlu jsem jeste neslysel.

Zkopiruju to podrobneji: Zejména se nedoporučuje pít po peckovitém ovoci, zvláště třešních. Je to z důvodu jejich kvašení v zažívacím traktu a následné nevolnosti s průjmem, případně zvracením.

Je to ovšem individuální. Někdo může trpět, jinému pití po třešních nemusí udělat nic. Přesto je vhodné po „rizikovém“ ovoci hodinu počkat, než se napijete.

Zdroj: http://zena-in.cz/clanek/myty-a-povery-o-jidle-31997/kategori­e/zajimavosti

Další odpovědi
Berušinka

Tak já jsem jako malá na třešně pila a nic se mi nestalo =D

Babsi

No říká se, že po třešních se nepije mléko, protože to působí projímavě, ale faktem je, že ne na všechny. Mě to třeba nic nedělá, ale kamarádka to zkoušela a lítačku měla tři dny.
Asi máme každý jiné zažívání, někdo prý nesnese ani studenou vodu..

arygnoc

ne. (jako u každého ovoce)

záleží na „vybavení“ jednotlivce střevní flórou.

někdo „běhání“ dostane, někdo ne.

tom004

je to individuální.Nějaké vážné následky,o tom jsem neslyšel,ale o průjmech ano.Já osobně s tím nikdy problém neměl,a nemám.

jendahun

V patnácti jsem vypil na třešně svůj první litr vína.Bylo mi špatně tři dny a myslel jsem,že umřu.Nedoporučuji. : – )