dgfdgf

Je pravda, že hmota je forma energie?

Doplňuji:
Prosim napište ještě někdo svůj názor. a vysvětlete mi to

Nejlepší odpověď
mosoj

Einstein to nejen že tvrdil, on to vypočetl a dokázal !!!

Další odpovědi
zelí

No Einstein to tvrdil. Vzorec E=m×c2 známe všichni.
Doplňuji:
Teorii sice neznám, ale tom vzorci značí E energii, m je hmotnost a c je rychlost světla, z toho vyplívá, že v 1kg látky je energie jako energie uvolněná při výbuchu zhruba 21 milionů TNT (21Mt).

Fyzik

Abych to uvedl na pravou míru… Jsem přece fyzik… :)

Spíš se říká, že si jsou hmota a energie ekvivalentní, ne, že jedno je formou druhého. To, že nevíme nic o fenoménu ‚temné hmoty‘ a ‚temné energie‘ kromě toho, že existují, ale stejně naznačuje, že naše chápání těch dvou věcí je možná zatím mimo mísu. Ale lze přecházet mezi energií a hmotou, zatím jen ve velmi exotických podmínkách urychlovačů nebo černých děr, ale jde to.