Jako Vůbec

Je pravda, ze gayove se z koncentracnich taboru jen tak nedostali?

Byli oznaceni ruzovym trojuhelnikem a po osvobozeni se stejne na svobodu nedostali,protoze homosexualita byla trestna.
“Paragraph 175”
Vite o tom nekdo neco?

Nejlepší odpověď
autacek

Zkus strýčka Googla. Nebo myslíš, že je tu snad ještě pamětník?

Dle všeho je tehdy i spoluvězni považovali za zvrhlé, blíže viz. článek https://zpravy­.idnes.cz/roz­hovor-homosexualove-anna-hajkova-dsb-/domaci.aspx?c=A170328­_114153_domaci_zt

Dnes je již společnost dál a tak se za strkání ptáka do zadečku stejnému pohlaví nikdo nestydí a dokonce se tím chlubí na ulicích při všelijakých pochodech hrdosti. A ano, nazývejme věci pravými jmény, buď to může přijít řadě lidem nechutné.

Další odpovědi
led

Oficiálne to bolo tak, ale ako vieme, každé pravidlo má aj svoje výnimky.
Podobne to bolo aj s inak orientovanými, či už sexuálne, politicky, alebo národnostne, rasové. Pokiaľ ich vládnúca mašinéria Veľkonemeckej ríše nepotrebovala, tak ich odstraňovala.

Kryšpín

Autacek, mám dojem, že je kvalitní západní demokracie, nic lepšího zatím nebylo vynalezeno a Ada i komouši neměli pochopení pro jinou orientaci

ivzez

Ani já pro ně ni nemám pochopení a myslím, že většina lidí.

To, že jsme schopni něco tolerovat, neznamená, že pro to
máme pochopení. A neznamená to ani, že by menšina musela
většině svou „jinakost“ cpát „hrdě“ pod nos.