Happyday1991

Je pravda, že funkce dual sim více zatěžuje procesor mobilu?

Chci koupit nový mobil, jenže mě známí odrazují od dual sim – že užírá z procesoru i když tam nebudou 2 sim. Jenže fakt je, že mobily, které by se mi výkonově a co se týče funkcí líbili jsou s funkcí dual ☹.
Doplňuji:
Já bych právě chtěla levnější mobil tak do 3–4 tisíc. Nechci nic drahého. A zaujal mě – CUBE1 G503

Odpovědi
setapouch

IMHO je to nesmysl, pokud neni druha karta vlozena. Ale i kdyby, vykon dnesnich mobilu je takovy, ze zpracovavani SIM vubec nepoznas.
Doplňuji:
Questman: při dvou vložených SIM samozřejmě. Ale při jedné vložené tomu nevěřím. Máš nějaký odkaz na měření?

Questman

setapouch
To máš pravdu, při dvou simkách najednou sice moc nepoznáš rozdíl ve výkonu, zato baterka si toho všimne víc než dost ;)

Roman71

Před časem jsem si pořídil druhou SIM do mobilu, je to znát na výdrži, ale ne na výkonu Androida. Důvodem je to, že si telefon „povídá“ s oběma sítěmi, aby udržel spojení s mobilními operátory. Totéž platí i když máš jiné číslo stejného operátora. Co číslo, to linka (a spotřeba) navíc.
Doplňuji:
Samozřejmě, pokud se rozhodneš mít v Dual SIM telefonu jen jednu kartu, nic se na výkonu telefonu nemění. Jen pohotovostní výdrž akumulátoru bude delší :)