buri252

Je pravda že externí pracovníci nesmí být znevýhodňováni platově oproti zaměstnancům kmenovým?

Odpovědi
ivzez

Záleží na tom, co míníte spojením „externí zaměstnanci“.

Agenturní zaměstnanci musí být za práci odměňováni stejně jako kmenoví zaměstnanci, mají nárok na stejně dlouhou dovolenou i na případné benefity.

Zaměstnanci pracující na základě dohody o provedení práce (DPP) nebo o pracovní činnosti (DPČ) nemají nárok na dovolenou ani na mzdu, za práci dostávají odměnu, kterou si v DPP či DPČ sjednali. V DPČ sice lze sjednat nárok na dovolenou, ale poskytuje ji málokterý zaměstnavatel.