autacek

Je pravda, že dřívější režim a komunisty volili především ti, které chceme dnes zachraňovat?

Nejlepší odpověď
Dochy

A tím chceš říct co? Komunisté se dostali ke kormidlu v 48. Ty mohli volit lidé, kterým je nyní 90 a víc. Dovolil bych si podotknout, že v té době probíhal nějaký vývoj, který málokdo z dnešní generace dokáže pochopit. V té době ani politicko kulturní situace v USA, Anglii, Francii nebyla zrovna dokonalá. A komunisté zkrátka měli odpovědi na některé aktuální problémy. Říct že bylo všechno špatně a že všichni důchodci jsou tedy naši nepřátelé je hodně velké zjednodušení… Kam se na to hrabe Kim 😉

Další odpovědi
da ny

Máte asi na mysli ty, kteří to tady po 2. světové válce s nadšením, v potu tváře,
s důvěrou v 50., 60., 70. letech stavěli, budovali, velebili, dřeli ve fabrikách
a hospodařili na rodné hroudě?
Ty, kteří doufali a naivně věřili? Často neměli na výběr, s rodinou za zadelí.
Ty, kteří se zbavili hladu, bídy a dřiny, které si užili dost v dětství a mládí?
Ty, kteří se postarali o to, že ještě v současné době je stále ještě co privatizovat,
tunelovat, rozprodávat, rozkrádat?

Vám musí Vaši rodiče a prarodiče pěkně ležet v žaludku. Co Vám provedli?
Odložili Vás snad do dětského domova? Tam jste alespoň neměl hlad a nežil na ulici….
;)

paul1

Tak to jste píchnul do hnízda (jak by řekl Sobota). I já jsem volil komunisty, či jak se tenkrát říkalo: Národní frontu. Ono ani nic jiného se nedalo. K volbám se muselo, jinak hrozil průšvih, kandidátka byla jenom jedna, nebylo tedy možné si vybírat jako dnes. Nevím, koho volíte Vy, možná nikoho, i to se dnes dá beztrestně. Ale přeji Vám, aby pokud nastane taková situace jako dnes a budete 65+, aby Vás měl kdo zachraňovat bez ohledu na Vaše názory.

Ametyst

Za komunistů tady byla totalita a žádná pluralita nebo soutěž politických stran. Mohl jsi volit buď komunisty nebo nevolit vůbec, a i z toho se člověk mohl dostat do problémů. Volby byly nátlaková akce. Ledaže měl přechodné i trvalé bydliště, to byl únik. Mohl si vyzvednout voličský průkaz pro volbu v přechodném bydlišti, a vykašlat se pak na to. K tomu zachraňování seniorů- každá civilizovaná společnost se ke svým seniorům chová slušně. Mohu říct, ze ta západní se chová dost hanebně, v porovnání třeba s mnohem chudšími asijskými zeměmi. Tam mají senioři vážnost.

led

Pokiaľ máte na mysli seniorov, bude to zrejme preto, že tí neskôr narodení dnešní voliči v tých časoch ešte nežili, alebo nemali vek zodpovedajúci veku oprávňujúceho voliť… (inak, koho by asi vtedy volili?)
Aj dnes sa občania delia na dospelých, vekovo oprávnených voliť a mladších, menej než 18 ročných, ktorých právo voliť ešte len čaká…

Mc Merkurion

… no, ale oni ví proč (voliči KSČ) >>> za bolševika by se to stát nemohlo, protože všichni by seděli doma na zádeli, nikam necestovali a opatření dodržovali, a žádný remcání, drželi bychom všichni hubu a byli zdraví a šťastní…
… co máš furt proti důchodcům, taky budeš jednou starej …

dudu

Tentokrát si předvedl vrchol své demagogie. Nejprve si prostuduj historii poválečného Československa, nech se poučit od rodičů a přátel, potom naber studenou vodu do úst, až se ohřeje tak ji polkni a poté teprve mluv či piš!

JežíšKristus

Tak jistě, to je logické. Systém Národní fronty garantoval vítězství Komunistů, nicméně ano, dnešní důchodci jsou zpravidla bývalí voliči KSČ.
Čímž nechci říkat, že by důchodci byli nějaké stvůry, kteří volili KSČ, protože podporovali perzekuci kulaků a popravy nevinných. Většina obyvatel jde s proudem, a nemám falešné představy – kdyby tu dnes vládla KSČ, tak jde také většina s proudem. Jo bacha, ona tu vlastně zase vládne. Ti Češi jsou ale blbci, co?

Co ale nepochopím, jsou jednotlivé případy z mého okolí. Například znám seniorku, kdy otec jejího manžela byl poslán do dolů, kde jej upracovali k smrti. Byl to kulak, takže statek odevzdej, děti ti pošleme pryč, a ty chcípneš v podzemí. Tato seniorka dnes volí KSČ. Říká, že “dřív bylo líp”, ačkoliv jí Komunisté vybili polovinu rodiny. Takové věci prostě nechápu. Nikdy jsem se jí nezeptal, proč je volí, když takto šíleně ublížili její rodině. Vím, že bych dostal nějakou podivnou odpověď, žije prostě ve svém světě. Samozřejmě ponechávám stranou fakt, že dnes si průměrný i podprůměrný občan koupí za výplatu víc věcí, je dnes vyšší životní úroveň, a prokazatelně za to může přestup k tržnímu hospodářství.

mosoj

Koho ty!! zachraňuješ a jak? Mnoho lidí, kteří mohou porovnávat, přišlo na to, že je chleba o dvou kůrkách. Bohužel mladí porovnávat nemohou a tak si musí natlouci nos.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

@da ny Pro pána Jána, já si doteď myslel, že naprostá většina co v tom dřívějším marastu žila, žila z donucení, nebo se tak alespoň dnes tváří, ale vy jste s tím co jste napsala, zářným příkladem, jak je všechno jinak. Tehdy jste věděli nejlépe, co je pro Vás i nás nejlepší (Komunisté u kormidla), dnes stejná generace opět bez ohledu na ostatní věří, že je to Babiš.

mosoj

A co ti na tom vadí demokrate?

da ny

No dospělí nám říkali, že po r. 1968, po zkušenostech z Maďarska
by bylo bláhové, jít hlavou proti zdi.
Narodila jsem se v pohraničí a tady to chodilo trochu jinak, než ve zbytku republiky.
Až většina těch „mladých“ projeví své přání i u voleb, vzniklá koalice jim
„nevytře zrak“, přijdou nová „košťata“. Mnohým je to úplně jedno.
Žijí spokojeně na úkor rodičů a státu, přežívají.

da ny

Mnoho věcí je jinak, než se zdají být. Tak to na tom lidském světě je.
Jeden s kdysi perzekuovaných učitelů (náš bývalý pacient), vyhnaný do pohraničí, se po
r. 1968 už nijak neangažoval. Tady pak byl i ředitelem ZDŠ, češtinář, místní historik.
Před 18 lety mi řekl, že je možné (byl přesvědčen, že dojde na jeho slova), až jednou ti mladí zjistí jaké „materiální výhody“ poskytoval socialistický stát jejich rodičům, (pra)prarodičům, včetně pomoci mladým rodinám, jisté (6 – 8h) práce. Budou chtít, s otevřenými hranicemi totéž….

led

da ny, nenapínajte, ako sa to skončí? Som netrpezlivá a zvedavá na celý príbeh. 😉

da ny

Jo, to už pak i já budu tam,kde je pan profesor… ;)
To už budou psát jiní, nové dějiny…

led

Nikdy neuškodí pamätať si, čo nové dejiny nepíšu.