Avatar uživatele
Boy 13

Je pravda, ze clovek se nauci jazyk az v cizi zemi?

Dam priklad, jsem uplnej zacatecnik v nemcine a ted bych jel pracovat na 3 roky do Nemecka, kde bych byl jenom sam a slysel bych 24 hodin jenom nemcinu…donutilo by mi to se naucit fakt dobre mluvit?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ivzez, jirka F před 2034 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ano, potvrzuji. Moje tetka kdysi emigrovala právě do Německa a za půl roku se už domluvila. Ovšem svého přízvuku se nezbavila ani po 50ti letech. Jistá teoretická příprava doma ale nikdy není na škodu.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Určitě ano… Já se jazyky neučil nikdy. Jak jsem nastoupil do současného zaměstnání, po měsíci mi řekli: „Pojedeš do Švajcu. Ty prej umíš německy…“ No, něco naposlouchanýho z dávného mládí jsem měl, ale nikdy jsem nemluvil. Nejblbější bylo, že mě poslali do Jury, kde se nemluví německy, ale francouzsky… Blbci… No… ale začal jsem jezdit a musel mluvit. S nějakými lehkými základy jde o měsíc, s nějakou tou školou, aspoň začátečnickým kurzem tak týden, dva… Rozmluvil jsem se německy, anglicky, rusky, polsky, pochopím něco italsky (mimochodem… v Itálii ani taxikáři nežbletnou jinak, než italsky. To samý nafrnění frantíci.). Slovenčinu nepočítám…

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Není to tak úplně pravda.
Já jsem se naučila německy tady a v cizině mi pak
stačilo pár (dva/tři) dnů, abych mluvila „jako doma“.
Snadno jsem „chytala“ i hovorový jazyk, dokonce i nářečí.
Ale potvrzuji zkušenost Keplerovy tety → správný přízvuk
jsem nechytla nikdy (to bych tam musela být od mala).

Delší pobyt v Německu Vás přiměje mluvit a domluvit
se ve všech životních situacích. Otázkou je, jak dobře.
Pokud nemáte školní základy, bude záležet na tom, do jaké
oblasti (lokálně i profesně) se dostanete.

Může se stát, že dobře zvládnete některé nářečí (Němci jich
mají přes 100), ale bez znalosti Hochdeutsch (spisovné němčiny)
se nemusíte domluvit s Němci z jiných oblastí.

Já bych poradila zkusit se ještě tady dostat aspoň na úroveň A2.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Chce to mít nějaký základ, pak velmi pomůže i třebas týdenní dovolená (ovšem bez českého prostředí). Samozřejmě se tak nedostaneš na úroveň pro státnice, ale pro běžný život je to velký přínos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Nemusí to tak být. Byl jsem kdysi pracovně 4 týdny v Německu a zdokonalil jsem se v polštině a pochytil pár slov z turečtiny. Německy mluvil pouze pan vedoucí a s ním jsem nepřišel do styku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

V podstatě ano. Nejlépe se naučíš to, co musíš pravidelně dělat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Jasně, že jo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek