kurec

Je pravda, že čím méně má hudební nástroj strun, tím lehčeji se na něj hraje?

Tím nemyslím třeba rozpadlou kytaru, co má jen 2 struny, ale nerozpadlé nástroje, co mají všeho tolik, kolik mají mít. Když se to tak vezme, tak čím méně strun, tím méně lze udělat chyb.

Odpovědi
Drap

Myslím, že u hudebních nástrojů to takto nefunguje.

ivzez

Podle mne to není pravda.

Naučit se dobře hrát na housle (violu) je myslím stejně
těžké jako hrát na šesti- nebo dvanáctistrunnou kytaru.

xxx3

To jsou dost divné počty, kdopak něco takového prohlásil? To by byl patrně nejobtížnějším nástrojem klavír, který těch strun má 88 (když pominu, že většina je vedena ještě ke všemu trojitě), zato housle by měly být ve srovnání s klavírem až neskonale snadné…