Kepler

Je pravda, že čert kálí na největší hromadu?

Existuje rozdělení lidí na smolaře a štístka?

Odpovědi
zjentek

Ani ne. Je to o kontaktech. Pokud si notorický smolař vytvoří dobré vztahy se štístky, je z něj rázem štístko. Čert pak přisere i takovému!

zbyndo

Tieto príslovia asi nevznikli len tak,napr."chudobné mu aj z hrnca vykúpi,aj o tom kaleni na najväčšiu hromadu,myslím,že pravidlo to nieje,ale deje sa to,aká je pravdepodobnosť, ťažko povedať

Michala11

To je asi stejné jako „den blbec“. Pokud na to člověk věří, tak si to vlastě přeje a pak se diví, když se to tak děje. Poprvé jsem tenhle výraz slyšela od svého doktora… ale považuju se za štístko:)