Avatar uživatele
quentos

Je pravda, že by se nemělo pít hned po dojedení, nýbrž cca 15 min. počkat?

Prý aby se předešlo ředění žaludečních šťáv či čemusi. Nejde jen o další z mýtů? Osobně když si např. dám ostřejší večeři, tak ta čtvrthodina, než sáhnu pro pivo, abych ten oheň uhasil, je docela peklo a navíc se děsně táhne ;{))>

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, Andělé, anonym, Pájo, anonym, marci1, anonym před 4016 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Odpoveď byla označena jako užitečná

Je to hloupost. Jak chcete pořádně trávit, když budete mít sucho v ústech (a nevyprodukujete dostatečné množství slin). Sliny obsahují trávicí enzymy a přítomný enzym amyláza rozkládá škrob na maltózu a dextrin. Rovněž obsahují enzymy, které tráví tuky… je to úplný začátek trávení živin, které přijímáme potravou.

Pít je přirozené před, během jídla i po jídle… podle chuti.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jo,taky jsem to slyšela.Já piju i během jídla.Nemít skleničku ke knedlu,zelu..Každý doporučuje něco jiného.Jeden před(abych toho méně zblajzla a nebyla tlusťoch),další čekat,nebo pít jen čistou vodu.Tělo si samo řekne.Máš chuť na pivo,dej si ho.Ostatně čistá voda na stole při stolování je běžná na celém světě. Když cítíš,že je třeba hasit,has!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ginze

Já to četla v této knize (http://www.pkni­hy.cz/cze/sys­tem/img/stuff/018803­.jpg), bylo tam napsáno, že se žaludeční šťávy naředí, kvůli tomu se jich musí přidat ještě víc a pak vznikají žaludeční potíže, například pálení žáhy. Ale abych pravdu řekla, v životě jsem to nedodržovala, hned po pár soustech mám žízeň a prostě bych nezvládla pak dojíst celé jídlo bez pití. Žaludeční potíže nemám, žáha mě pálí málokdy. Je však možné, že citlivým jedincům by to mohlo vadit. Já osobně si myslím, že je to hloupost ;D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek