Rokio

Je pravda, že absolvent maturitního oboru, nemůže trpět mentální retardací?

Retardace je vrozená, zatímco demence je získaná nemoc.

Pochybuji, že ten, kdo úspěšně složí maturitní zkoušku (abiturient), by se mohl narodit jako člověk s intelektuálním defektem.

Co myslíte vy? Mám pravdu, nebo jsem stvořil další blbost? Může být člověk s maturitou retard?

Nejlepší odpověď
Midas

Maturitu složí každý vůl, nevypovídá to o inteligenci nebo schopnostech jedince. A ti s (lehčí) mentální retardací nemusí být vyjímkou. Stačí ve většině případech, když budou mít douboru paměť a alespoň trochu se orientovat v situacu (vědět, co dělat).

Další odpovědi
Drap

Ne, neni to pravda

jirka F

Ano může pokud má například jen lehkou mentální retardaci.Znal jsem holku která měla lehkou retardaci a maturitu zvládla bez problémů moc šikovná byla.

Kelt

A co když se to projeví až potom, co dotyčný složí maturitu, zkoušky na vysoké škole a pod. Papír o složení zkoušky a zdravotní stav to jsou zcela odlišné věci.