Avatar uživatele
Kepler

Je pravda, národy ČR milují česnek?

Dovedli byste se bez něj obejít? Já dnes poprvé koupil trvanlivé sýrové tyčinky s česnekem a docela jsem se divil, že na to dřív nikdo nepřišel. Docela to šlo. Trochu jsem váhal, jestli otázku nevložit do sekce „životní prostředí“

https://pixaba­y.com/cs/photos/%C4%8Des­nek-organick%C3%A9-potraviny-va%C5%99en%C3%AD-4539671/

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, marci1, dust8, aliendrone před 1620 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
aliendrone

Bez česneku se obejít? :o To se spíš obejdu bez KYSLÍKU! ;) :D

No netvrď mi, že si dovedeš představit bez česneku třeba topinky nebo langoše. Ježiš, česnek mi TAK chutná, že ho požírám „jen tak“ (prostě „uzobnu“ stroužek) NEBO česnekovou pastu (pozor – POKUD je DOBRÁ) používám jako dip. :) Život bez česnečky by stál za nic a vůbec by bez česneku celá gastronomie šla do háje. HROZNÁ PŘEDSTAVA! Vůbec nechápu lidi, kterým česnek „páchne“, asi to budou nějací degeneráti nebo co. ;) Pravda – wasabi (nebo alespoň obyč. křen) je také moc fajn, ale česnek, to je doslova harmonie!

Víš ty co zkus, když rád vaříš? Kup obyčejný sprostý taveńák (i úpo obyčejný nejlacinější) a v trošce vody ho v kastrůlku na sporáku rozpusť. (tak 2 kousky/čtverečky sýra) Utři nebo alespoň v mačkátku rozdrť 1 stroužek (středně velký) a do rozpuštěného taveňáku ho důkladně vmíchej, a tím myslím že asi tak minutu to promícháváš. Vmíchej i sůl a pepř (dle vlastní chuti) a nechej to ztuhnout. S BIG ovacemi to používám na jednohubky – prostá kombinace rohlíku, téhle pomazánky na něj a bobulku vína – tyo to je ŽRASOSLAST! ;) :D :D Ale klidně si s tím namaž i chléb, i tak je to moc MŇAM! :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Třeba klasickou topinku si bez česneku představit neumím 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Ano, cibule, česnek, to mám rád. Na topinku a podobně. A když je máslo s příchutí česneku, tak si ho koupím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Asi jo… I když české baby se česneku vyhýbají jak čert kříži, protože jsou z BŮHVÍJAKÉHO důvodu přesvědčeny, že po požití česneku si o ně chlap tak říkajíc neopře ani kolo! Ale to jsou baby a o tom NEMÁ CENU hlouběji uvažovat. Už za podobné vyjádření zde by mě MOHLY potenciálně nenávidět, protože jsem napsal pravdu- prolomil zde jedno z tabu! (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Je to individuální, někdo ho má rád, někdo ne.
Tomu aliendronovu receptu říká moje maminka „čuňopal“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ametyst

Česnek je fajn. Horší je, že kmín je to, co se cpe, kde nemá být. Vsadím se, že ty sýrové tyčinky byly posypané kmínem. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

V naší kuchyni má česnek tradici. Pokud do špinavé vody (prosím berte s rezervou, myslím tím něco bez nějaké rozumné chuti ale stále hygienicky vyhovující) dáš rozetřenej česnek, trochu majoránky a trochu soli, máš skvělou polívku…

Mám jednoho kolegu co ale česnek nemůže ani cítit. Ale on sám o sobě říká že je z části polák, zčásti snad tatar, trochu rus,… tak to bude nejspíš ono

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Bramborové placky, sekaná, topinka, česnečka bez česneku? Je pikantní a ještě k tomu zdravý a je přírodní antibiotikum. Češi bez česneku nemohou žít, ani být! 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

dubraro: tá ten „čuňopal“ dělám ze strouhaného eidamu, česneku a tatarky. Na vrch jednohubky kousíček jablka.

před 1620 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ametyst: nebyly s kmínem, jen se solí

před 1620 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Aliendrone, nezřídka jsem tady upozorňován na fakt, že tento server není četovací! Napadlo mě, že by ses za mě mohl někdy postavit, protože:

  1. Podobný PINDY jsou vůči mé osobě NESPRAVEDLIVÉ.
  2. nevím proč, ale mám zvláštní dojem, že NA TEBE místně příslušní remcalové dají víc. (;

před 1620 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Doufám, že tady nikdo nebuzeruje, jak má vypadat formát odpovědi. Takového pošleme na gůgl. 🙂

před 1620 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Jo a ten recept je ÚPLNÁ BOMBA! A uznej sám- KDYBY Kepler tuto smysluplnou, nechatovací otázku nepoložit, tak bych se k němu díky tvé nechatovací odpovědi NIKDY JINAK NEDOSTAL!!!

před 1620 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek