zjentek

Je pravda, jakým způsobem mezi nás Česká pošta roznáší naše zásilky?

Informace je taková, v okresních městech zřízena hlavní depa „doručovatelů“ s vedoucí doručovatelek v čele, odtud zásilky rozváženy do tzv. schrán toho kterého rajónu, následně doručovatelky rekrutované z větších měst vyrazí ze svých dep prostřednictvím MHD do „svých venkovských“ rajónů, ze schrán vyzvednou zásilky jež počnou roznášet, podmínka zásilky musí být rozneseny mezi 8 ranní a 14 odpolední. Rozvrh roznosu ČP je následující, sudý lichý týden, sudý- po st pá, lichý- út čt, toť daný řád kdy nosnice nosí, časové termíny popsány výše.

Je to možné? Slyšel někdo o tomto principu?

Odpovědi
Drap

Takto jsem to neslyšel, ale vím, že celý systém pošt je překopaný a že pošťáci nechodí každý den po určité trase. Zkrátka některý den zásilka může přijít, jiný ne, protože právě na tvé adrese tento den nikdo nechodí.

Pepa25

Ne, není to pravda. Balíky se rozvážejí z dep, ne z místní pošty, to jediné platí.