relux

Je práce na finančním úřadu náročná?

Našel jsem nabídku práce na FÚ, mám VOŠku v oboru práva a ekonomie a studuju obdobný obor akorát v bakalářském studijním programu. Přes prázdniny by se mi hodily nějaké peníze. Zvažuji finanční úřad, tak se ptám, jestli máte někdo zkušenosti s prací na vyměřovacím oddělení. Vzhledem k tomu, že mám sice jednu školu a druhou studuju mám dostatek teorie, ale praxe chybí. Mám trochu obavy z toho, že jakmile tam přijdu, nebudu vědět co dělat, jak postupovat apod. Prosím o cennou radu. Díky

Odpovědi
da ny

Je, hlavně na psychiku.
Pokud jste BC. nebo absolvent VŠE apod. (je preferována státní škola),
projdete konkurzním řízením, jistě budete vítán :).
Další vzdělávání zaměstnavatel (stát) podporuje.

Kelt

Klidně se tam zeptej. Nejlepší je vlastní praxe. Když jsem podával daňové přiznání, tak jsem myslel, že mi ta úřednice s tím pomůže, ale ona jen vzala papíry. Podle mne by měla umět pomoc danou věc vysvětlit.

Pepa25

Pokud berou brigádníky, tak předpokládám, že proběhně zaučení. Ta práce bude specifická a je jasné, že to nový pracovník musí pochopit a zažít, takže bych se toho nebál.