atlas

Je poznat rozdíl v tisku?

Když půlku dokumentu vytisknu na tiskárně x černobíle a druhou půlku na tiskárně y barevně?
Když dokument bude naformátován stejně?A písmo bude klasické černé.
Jde mi o text. (u obrázků apod. je to jasné :)

Nejlepší odpověď
mosoj

Nepíšeš o jaké tiskárny se jedná!!!!
Nicméně rozdíl bude, ale záleží jak ta která tiskárna je vybavena inkousty.
Většina inkoustových tiskáren má pro tisk textu zvlášť kazetu s tzv. pigmentovým inkoustem a tři DYE(roztokové) barvy C,M,Y pro barvu, některé mají ještě tzv. DYE fotočernou K. Algoritmus používání barev je dán navolením typu papíru na který se tiskne + některá manuální nastavení v ovladači tiskárny.

Nejkvalitnější tisk textu na běžný papír je tisk pigmentovou barvou.
Pokud donutíš tiskárnu míchat černou z barev DYE M,C,Y nikdy nebude černá černou. Vždy bude mít nějaký barevný nádech. Mám obavy, že jako laik nepoznáš z jakých kazet tiskárna momentálně tiskne. Záleží to na navolení tisku. Podle toho bude tiskárna používat jednotlivé kazety.

Další odpovědi
led

Ak dokument obsahuje písmo v čiernej farbe, nezáleží na „farebnosti“ tlačiarne. výsledné písmo v tlači bude čierne.
Ale rozdiel bude v tvare, veľkosti a odtieňu farby písma v závislosti na použitej tlačiarni a jej nastavení. Pozrite si napríklad rozdiel rovnakého dokumentu vytlačeného v laserovej a atramentovej tlačiarni.

Dochy

Záleží na jaké tiskárně a s jakými a jak nastavenými ovladači. U některých starších tiskáren přepnuých do barevného režimu se černá skládala z jednotlivých barev. U novějších bývá i v barevném režimu k dispozici černý inkoust. I tak se zpravidla pro barevný tisk použije jiný inkoust než pro ČB tisk. V důsledku tam nějaké malé odchylky v podání barev být mohou. A téměř jistě budou v odolnosti a trvanlivosti tisku.

cochee

Nezřídka to poznáš i když jak na tiskárně x, tak i y vytiskneš dokument na obou černobíle.