Ailee

Je pozdě začít s krasobruslením ve 13 letech?

Umím provaz, trochu rozštěp a bruslit umím, řekla bych že jsem i celkem obratná. Myslíte, že bych mohla začít?

Nejlepší odpověď
annas

Ptáte se na špatném místě. Na dálku e nedá vaše dovednost zhodnotit.

Zeptejte se v nějakém sportovním klubu, kde váš výkon posoudí.

1.Kdy začít s klrasobruslením

"Nejvhodnější věk pro první seznámení s ledem je okolo 4 let věku dítěte. Vždy ale záleží na fyzické i psychické zralosti, pro někoho může být ideální věk i o něco později.:
http://www.skkspar­ta.cz/casto-kladene-dotazy

2. Tomáš Verner pakl zmiňuje

"Člověk, který chce dělat krasobruslení, by měl být osobitý, měl by se umět projevit, neměl by se stydět, měl by být hravý, měla by se mu líbit hudba a pohyb. Jsou to věci, které se dají u dětí rozpoznat. Když se jim pustí hudba, tak sebou začnou šít, tancovat a poskakovat. Takové děti pak do krasobruslařské školy hledáme,“ snaží se Tomáš vystihnout základní vlastnosti. „V krasobruslení se dá teoreticky všechno naučit, ale bez muzikálnosti potom projev působí strojeně,“ dodává.

https://www.csas­.cz/cs/blog/clan­ky/jak-zacit-s-kraso

Myslím si, že můžete v bruseení pokračovat, ale spíš jen pro zábavu. Zkuste cvičit pod odborným vedením.

Další odpovědi
Altair-AC

Nikdy není pozdě.:) A navíc když nastupuje, tak se předpokládá, že se teprve vše naučíš a ne že to už umíš.

To je jako s každým jiným sportem, chodíš tam, aby si se učila či zlepšovala.

klob1

Myslím, že pokud máš talent (vlohy) a hlavně Tě to baví. Tak asi není pozdě. Přece člověk může to dělat i jako zálibu. Pokud to chceš dělat profesionálně, tak nevím. Ale to by Ti odpověděli spíš nějací odborníci. Snad by jsi už musela dříve chodit do nějakého takového kroužku a věnovat se tomu. Jako sportu. Ale za to zase, jsi ve věku, kdy se o svém povolání člověk rozhoduje. Takže, když si vybereš školu, která má co s tím společného. Tak asi začít i tak můžeš, tam se dělají jistě nějaké Talentové zkoušky a dívají se asi co už umíš a jestli na to máš. A myslím, že i je bude zajímat, jestli třeba již někam chodíš trénovat?
Na baletku znám holku, co jezdila i do Prahy, jenže to pak fyzicky nezvládala zdravotně a teď bez ničeho chodí makat k pásu do fabriky. Takže typuji, že i toto bude dost náročné. Ale přeji Ti, aby jsi to dotáhla mnohem dál. Tak neztrácej naději, když si za tím půjdeš. Tak se to může podařit.

Kelt

Zeptej se na příslušných místech, na daném stadioně. Oni si tě prověří a uvidíš sama. Ale počítej s tím, že těch skoro deset let, které mají tvé stejně staré krasobruslařky, které začaly dříve, budeš dlouho dohánět. Ale silná vůle zmůže všechno