dust8

Je povoleno táhnout za autem porouchané vozidlo po dálnici? Jakou rychlostí se s tím případně může jet?

Nejlepší odpověď
Dochy

Jen k nejbližšímu sjezdu. Nesmíš s taženým vozem vjet na dálnici. Rychlost?
par 34. zakona 361/2001:

  • max 60km/h
  • jen pokud je řízení a brzy OK

a dalšípodmínky
par 36 (kromě jiného):
(3) Vlečení motorového vozidla (pozn.: na dálnici) je dovoleno jen tehdy, jestliže je to nutné k jeho odstranění z dálnice. Vozidlo smí být vlečeno jen k nejbližšímu výjezdu, kde musí dálnici opustit.

Další odpovědi
cukrar

Jen k nejbližšímu výjezdu z dálnice, maximální rychlostí 60km.

Miroslav S

Na laně, pokud jsou u taženého vozidla funkční brzdy a řízení, na tyči, pokud je funkční řízení. V zákonu to sice není, ale u taženého vozidla by měl být řidič schopen vozidlo ovládat i při nefungujících posilovačích brzd a řízení.
A samozřejmě jen do nejbližšího místa, kde lze dálnici opustit (může to být i benzinka) a rychlostí nejvýše 60km/h, vozidlo musí být řádně označeno, případně osvětleno, za zadním sklem nebo na zadní části vozidla musí být upevněný výstražný trojúhelník