Smackdown

Je povinnost žádat o prodloužení pracovního poměru?

Žádost a poslání.

Odpovědi
dubraro

Myslíš u pracovního poměru na dobu určitou? Pokud jej nechceš prodloužit, žádat nemusíš, pracovní poměr zanikne v termínu podle smlouvy.

Muffz

U nás si to hlídá zaměstnavatel, ale musí si to hlídat i zaměstnanec. Přijít a říct, že třeba za měsíc skončí smlouva, co dál.
Povinnost to není, jen budeš prostě bez práce den poté, co vyprší smlouva :) .

Klaproth

Není.

ivzez

Není. A není povinnost ani přistoupit na návrh
druhé strany a pracovní poměr prodloužit.

Kepler

V mé dlouhé a bohaté dosavadní praxi jsem se o to nikdy starat nemusel. Před uplynutím tříměsíční zkušební lhůty zaměstnavatel napsal: fajn, můžeme pokračovat, nebo pracovní poměr nepotvrdil a dal výpověď. Často se to řeší poměrem na dobu určitou 1 rok, a to z důvodu že tříměsíční lhůtu považuje za příliš krátkou, nebo si to zaměstnavatel usnadňuje tak, že nemusí udávat důvod rozvázání pracovního poměru. Postup stejný jako u běžné zkušební lhůty.