Avatar uživatele
anonym

Je povinností oznámit nadřízenému, že je zaměstnanec pod vlivem omamných látek?

Tuhle otázku jsem měl položit bezpečákovi při školení BOZP, ale napadla mě zrovna teď.

doufám, že nikdy nenarazím na lexxe. ten by mě pod vlivem přejel a ještě zmlátil 😁

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3032 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zelí

Jestli je sjetej a ohrožuje sebe nebo ostatní, tak určitě. Jestli přišel jednou s kocovinou, tak bych to nechal být.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Bonzovat se nemá, ale hlásit se to musí. Jseš si jist, že je pod vlivem?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

ne, bonzáctví a donášení, udávání se u nás mezi chlapama trestá pěstním soubojem a hlavou v míse WC ke zchlazení emocí soupeře
ujasni si:
1.) je to Tvůj přímý podřízený?
2.) je to vícekrát opakovaný případ?
3.) ohrožuje to pracovní výkon a bezpečnost provozu?

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tforro

Jedna věc je, jestli dotyčný sedí v kanceláři/kóji a pracuje s počítačem, druhá věc je, jestli je to dělník, který manipuluje s břemenem (na jeřábu, s ještěrkou, heverem). Pokud ohrožuje jen sám sebe, dobře mu tak a osobně bych to nechal být. Pokud ohrožuje ostatní, především mě, tak bych to okamžitě nahlásil nadřízenímu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Každý, kto pracuje pod vplyvom omamných látok (nemám na mysli cigarety) môže spôsobiť škody sebe alebo svojmu okoliu.

tforro, vy si myslíte, že „jestli dotyčný sedí v kanceláři/kóji a pracuje s počítačem“ nemôže spôsobiť väčšie škody než „dělník, který manipuluje s břemenem (na jeřábu, s ještěrkou, heverem)“? Práve naopak, takýto človek môže spôsobiť nedozierné škody!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Na sručný dotaz stručná odpověď. Ano, je to jeho povinností.
Ale když budeme rozvíjet dotaz dále, může vést dlooouhou polemiku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
tforro

Pro led:
Kancelářskej pracuje s počítačem a pravděpodobně jeho jednáním vzniknou pouze škody, které neohrožují jeho a především ostatní na zdraví či životě. Ono je rozdíl, jestli mě kancelářskej polije kafem, a např. tím, jestli řidič bagru vezme někoho lžící po hlavě. (Před časem jsem byl mimochodem na ulici svědkem něčeho podobného – naštěstí to dopadlo dobře. Ale jde o to, že onen bagrista chlastal jednoho bráníka za druhým celý den po celý týden, kdy jsem tou ulicí chodil. )

Škoda kancelářského za směnu? – 10tisíc, nebo milion? Nebo 10mil. To je fuk kolik.
Škoda zaviněná bagristou? Mrtvý táta od rodiny, manželka v tu chvíli samoživitelka, děti sirotkové. Spousta lidí má zničený život. Dá se tato škoda vůbec vyčíslit ?

Přímá odpoved na Vaši otázku je: „Opravdu si myslím, že kancelářskej nemůže způsobit větší škody, než např. jeřábník.“
Máte na to jiný názor?

před 3032 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Vo vašom príklade môžte mať pravdu. Ale…
Skúste si predstavu, keď zdrogovaný pracovník miesto Enter stlačí Delete.

před 3032 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek