Pavlik D

Je povinnost obce odklízet sníh z komunikací, které vedou k domům s číslem popisným? Dle jakého paragrafu?

Co když příjezdovou komunikaci vlastní lesy ČR? Mají lesy tuto povinnost? Vlastním dům na samotě a sníh k domu zatím nikdo neodklízí ☹

Odpovědi
anonym

Obec má plány zimní údržby, protože nemá dost techniky a lidí, tak spadáte až na poslední příčku údržby.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-povinnosti-obce-odklizet-snih-z-volneho-obecneho-prostranstvi-mam-tudy-jedinou-pristupovou-cestu-k-domu
nejen o chodníku, ale komunikaci jako takové,
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Po­vinnost_zajis­tit_sch%C5%AF­dnost_chodn%C3%AD­ku
Doplňuji:
U lesů ČR teda nevím, ale pravděpodobně se jedná jen o účelovou komunikaci.
Ještě mne napadá, pokud cesta není v katastru (či jak se to jmenuje) zakreslena, tak je smůla, protože pro úřední šiml neexistuje

honza19hk

obce musí čistit a udržovat komunikace i chodníky pouze které jsou v jejich majetku,.O ostatní se starat nebude.A pokud to je lesů tak záleží na nich,pokud je to účelová komunikace tak ji uklízet nebudou ale pokud je to normální silnice tak by měli.Zkus jít na Lesy čr a s nima se domluvit.
Doplňuji:
pravda je že pokud to vede na nějakou samotu a nic kromě tebe tam nejezdí tak si ji asi budeš muset vyhrnovat sám.U nás to tak taky je.Když si ji tatrou vyhrnu mám ji vyhnutou když ne tak ne.