sowa

Je povinná instalace vodoměru v obecním bytě?

V obecním bytě nám účtují odběr vody podle počtu osob v domácnosti.Trávím hodně času na chalupě, mám malou spotřebu a doplácím na ostatní nájemníky.Má správce domu povinost instalovat vodoměry ?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Je to s podivem, ale zákon skutečně nepřikazuje instalaci podružných bytových vodoměrů pro účely rozúčtování. Neznám byt v osobním vlastnictví nebo družstevní byt, kde by vodoměry neměli (rozumní vlastníci dokonce prosazují různé více novlivnitelné měřáky atd.), ale je vidět, že pro obecní vlastnictví to neplatí … Je jediná možnost: tlačit na majitele bytu, ať vodoměry nainstaluje. Mělo by to být v jeho zájmu, klesne spotřeba a případné nedoplatky na službách, které musí vymáhat …

Platná právní úprava: z. 67/2013 Sb. §4:
dodávka vody se rozúčtuje v poměru naměřených hodnot na podružných vodoměrech; není-li provedena instalace podružných vodoměrů ve všech bytech potom podle směrných čísel roční potřeby vody

Další odpovědi
zzzzz

Nemá, je to na tom jak rozhodne majitel domu. Pokud vám to nevyhovuje, můžete si koupit vlastní byt.