hudzu

Je povinen odpovědět stavební uřad na můj doporučený dopis/žádost o odtranění černé stavby/a pokud ano do kolika dnů.

Dopis

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud jste to formuloval jako žádost a nemáte s černoustavbou nic společného, obávám se že nemusí. Pokud jste však podal stížnost, tak by vám měl do 30 -ti dnů odpovědět.

Další odpovědi
tom004

DOPIS – můžete poslat poštou, faxem či e-mailem, avšak pouze dopis odeslaný doporučeně nebo odevzdaný přímo v podatelně zakládá povinnost úřadu odpovědět.

  • Výhody: dostatek času na přesnou a výstižnou formulaci požadavku; úřad je povinen se požadavkem zabývat.
  • Nevýhody: Úřad má na odpověď až 60 dnů (je-li věc v působnosti zastupitelstva obce, pak je lhůta 90 dnů); odpověď nemusí přesně reagovat na Váš požadavek a korespondence se tak může protáhnout na mnoho měsíců.

Zdroj: http://obcan.ec­n.cz/index.shtml?w=u&x­=132557

venkovan

Podle Správního řádu do 30 dnů v každém případě. Odpovědět může být i v rovině, že se vše musí prošetřit a být tam uvedena lhůta kdy by mělo být šetření ukončeno.
Nicméně raději si pročtěte pořádně Správní řád (www.portal.gov.cz a najít v zákonech). Není od věco si Správní řád přečíst, je tam i mnoho dalších zajímavých informací.
Nadřízeným orgánem stavebního úřadu je krajský úřad, ne starosta jak se lidi často mylně domnívají.
Pokud stavební úřad jednat nebude, tak tam podejte dotaz proč stavební úřad nečiní.
Stavební úřad ve své podstatě patří pod ministerstvo pro místní rozvoj. Takže když ne kraj, tak zas dál.
Mimochodem – každý úřad musí odpovědět na každý podnět který mu veřejnost zašlou, pokud takový podnět je adresný a není v rozporu s dobrými mravy. Občan, který od svého úřadu odpověď vyžaduje, je pro úřad obtížným občanem, prudičem apod. tak s tím počítejte, že se budou dívat někdy nevrle.