njane

Je potrubí od horkovodu teplé? A nebo čím je izolované? Jaké materiály jsou použity?

Nejlepší odpověď
Hlada

Před časem jsem byl odlovit kešku, která byla v horkovodu z Mělníka do Prahy. Ten má na povrchu plech, na omak studený, mezi potrubím a plechem je něco jako skelná vata, konce na podpěrách jsou utěsněné hliníkovou fólií.

Další odpovědi
Michal Kole

Nějaký tepelně izolační „plastová“ pěnová izolace. Ady odrážela sluneční paprsky tak se dává hliníková folie. Něco podobného jako se dává za topení.

elektrikář

Dřív se potrubí balilo do izolační vaty a plechu dnes na něj nanášejí plastovou pěnovou hmotu už ve výrobě. Jen konce na svaření se doizolují na stavbě.V 60 letech se balilo potrubí u nás v kotelně do vaty a vlnitého papíru, svazovalo provázkem.Navrch se dělal sádrový potěr,který se pak lakoval. Jako kluk jsem se na montery chodil dívat.Dnes by se to zabalilo do neoprenu přilepilo lepidlem na gumu.