stebka

Je potřebná parobrzda či difuzní fólie v chatce?

V chatce bez vyvářky jídel, s el.přímotopem bude vata Isover mezi trámky 10×10cm. Bude plnit funkci (hlavně v létě proti vedru) budou-li zvenku prkna s překrytím a zevnitř palubky či je nutné použít parobrzdu a difuzní fólii? Zastane tyto funkce deska OSB3? Isover bude také v pultové střeše s lepenkovým podkladem a asfaltovým šindelem.

Odpovědi
zjentek

Tak, či tak, vedro tam bude stejně. Nesnesitelné. Při dnešním počasí vyřeší situaci pouze klimatizace.

Drap

OSB deska to nevyřeší. Folie tam samozřejmě nejsou nezbytně nutné, ale pokud je tam dáš, tak vše bude fungovat tak jak má.

cukrar

jak bude v zimě vytápěna chatka, to je důležité pro foliie