Spartaboy

Je potřeba při výměně baterie v koupelně na pákovou rozbíjet kachličky? A jak dlouho to trvá u jedné baterie?

Nejlepší odpověď
Dochy

Standardně ne. Pokud je vše v pořádku, pak jen zastavíš vodu (hlavní uzávěr pro byt či dům), odtlakuješ, odšroubuješ starou, zkontroluješ jestli máš ok těsnění v převlečné matici nové baterie a našroubuješ. Pustíš vodu trochu a zkontroluješ jestli neteče kde nemá. Pokud je vše ok, otevřeš uzávěr naplno a máš hotovo. Amatér do hodiny, Instalatér věřím pod 15 minut vč. dopravy instalatérské brašny…

Jo a chce to klíč na ty matice. Tuším 30, nebo stavitelný klíč/francouzák (klíč se stavitelnými čelistmi, ne hasák, kterej Ti nadělá na chromované matici vroubky)

Další odpovědi
mosoj

15 minut. Pouze je vyměníš odšroubováním a přišroubováním dvou ozdobných matek. Pozor na rozteč vývodů. Buď 100mm nebo 150mm. Oba dva rozměry to nezvládne. Vycházej z toho co máš ve zdi.

Drap

Instalater ti to vymění během 20 – 30 minut bez rozbíjení. Pokud to zvládneš sám, nebude to trvat o mnoho déle.

orwell

Patrně ne, ale záleží na tom, zda máš pod kachličkami kovové či umělohmotné trubky a jak je instalace stará. Když jsou roury kovové 30 a více let staré, všechno zanesené vodním kamenem, tak se může přihodit ledacos. Pokud to budeš dělat poprvé, tak za 15 minut to uděláš těžko. Já bych doporučil instalatéra. Je to dražší, ale má to v paži. Může se ti stát, že to blbě utěsníš, voda je sviňa, později to trochu kape a musíš to předělávat. Dřív se k utěsnění používala koudel, dnes to jsou těsnicí pásky a nitě, ale chce to mít s tím nějakou zkušenost.

Kelt

Pokud to namontuješ tak, že jednu baterii odděláš a druhou namontuješ, tak nemusíš nic. Záleží na typu baterie, jak to vypadá u tebe v koupelně a jak si šikovný. Pro jistotu si někoho najmi nebo si nech poradit.

Dochy

orwell: pokud jen mění baterie kus za kusu. Tak s trochou štěstí nemusí nic přetěsňovat. Kolínka zůstanou ze staré, jako těsnění je jen gumový (nemusí být nutně guma, jsou i jiné materiály) kroužek vložený mezi kolínko a nátrubek baterie (ten těsnící kroužek někdy s vloženým nerezovým sítkem). Dohromady to bude stažené tou převlečnou maticí, co je na baterii