dust8

Je potřeba navýšit paměť RAM z 8GB, když se chce připojit třetí monitor?

Pokud bych chtěl mít na každém z nich nějaké widgety a tak podobně, tak už to chudáček ramka neutáhne? Potřebuje podat pomocnou ruku v podobě další kámošky ramky, třeba další 8GB a mít 16GB?

https://pixaba­y.com/cs/illus­trations/moni­tor-monitor-wall-big-screen-oko-1054708/

Odpovědi
Dochy

Nelze říci, záleží co chceš provozovat.

anonym

Ahoj dust8, záleží kolik aplikací chceš mít na obrazovkách otevřených a aktivně je používat. Spíše než tímto bych se zabýval grafickou kartou, zda tuto zátěž ,,utáhne".

anonym

nic tím samozřejmě pokazit nemůžeš, ale odhaduji, že druhý monitor nebude mít nijak zásadní vliv na to kolik průměrně spuštěnými aplikacemi zaneřádíš RAMky. Možná ti větší a dělená uživatelská plocha dá lepší přehled ale spíš tě nedonutí k tomu abys najednou z ničeho nic pouštěl více aplikací najednou než předtím. Já třeba navyšoval na 16GB z jiného důvodu, na počítači zůstávali dlouhodobě aktivní tři uživatelé najednou, často totiž jen zamkli desktop a šli od toho. To máš pak třikrát nenažránek CHROME a spoustu dalších aplikací v jedné až třech instanacích. Uzamčení plochy uživatele samozřejmě neodhlásí a ani neuzavře jeho aplikace, takže ty dál zabírají místo v RAM. Toto má výrazný vliv na spotřebu volné RAM, ale navyšování počtu monitorů spíše ne …