Radovan R

Je potřeba na údržbu (cizí) zahrady EET?

Napadlo mě si přivydělat údržbou zahrad, tzn. sekání, řez stromů, atp. Když si na to udělám živnost, budu muset řešit EET anebo jenom vystavim doklad a hotovo?

Odpovědi
annas

Zatím vyčkejte, až bude vydaný zákon, který uvede vše podstatné.

"První odhady mluvily o tom, že povinnost evidovat tržby elektronicky bude realitou v létě 2019. Již teď je však jasné, že tento odhad není reálný.

Třetí a čtvrtá vlna EET se tak neustále odsouvá. V nejistotě kvůli průtahům zůstávají advokáti, lékaři či účetní, kteří spadají do poslední fáze elektronické evidence tržeb.

Posun nastal v únoru 2019, kdy na osmý pokus se vládě ve Sněmovně podařilo protlačit do dalšího projednávání novelu zákona o elektronické evidenci tržeb, která by povinnost vydávat účtenky rozšířila o řemeslníky. Je však téměř jisté, že aktuální bude EET pro 3. a 4. vlnu podnikatelů až v roce 2020."

https://finan­cer.com/cz/eet/

elkon

Zde se dovíš co potřebuješ.https://www­.mfcr.cz/cs/kon­takt

Pepa25

V tuto chvíli ne. Zákon rozšuřující EET (tzv. třetí a čtvrtá vlna) je v tuto chvíli v legislativním procesu (v pátek 7.6.2019 byl schválen v PSP, ale ještě poputuje do Senátu), takže nelze předjímat, jak to dopadne.

Hlada

Žádnou EET nemusíš řešit teď a věřím, že ani do budoucna.
Máme toho dost!