ryzovapanicz

Je potřeba matematika na pedagogickém lyceu?

Zdravím, zajímalo by mě, jestli je na pedagogické lyceum potřeba znalost matematiky na vysoké úrovni, jako je třeba na gymplu. Chtěla bych totiž studovat psychologii, ale na gymnázium kvůli matematice určitě nemám, tak hledám jiné alternativy.

Nejlepší odpověď
annas

Matematika se vyučuje. Ale neklade na ni takový důraz jako gymnázium, protože to připravuje k přijímacím zkouškám na VŠ.

"I když Studijní obor pedagogické lyceum je určen žákům se zájmem o humanitní obory, esteticko-výchovné disciplíny, tělesnou výchovu či cizí jazyk, kteří po jeho absolvování chtějí pokračovat ve vysokoškolském studiu především na fakultách připravujících učitele (např. učitelství pro mateřské školy, učitelství pro 1. stupeň základní školy, dvouoborové kombinace učitelství pro základní a střední školy s výchovami, humanitními či jazykovými předměty, pedagogikou, psychologií apod.) či humanitních oborů (např. sociální práce, andragogika, pedagogika, psychologie, dějepis, občanská nauka apod.), popř. budou studovat vyšší odborné školy pedagogického či sociálního zaměření.

Ke studiu jsou přijímáni žáci, kteří prokázali určitou hudební, výtvarnou, pohybovou a rétorickou zdatnost, jejich výslovnost by měla být bez závad."

https://iuven­tas.cz/obory-vzdelavani/denni-studium/pedagogicke-lyceum/

Ještě jsem vám našla, co vás v matematice čeká, Není možné se jí vyhnout

https://www.spgs-szs.cz/getattachmen­t/e204ca50-0787-4cb2-aed8-c7e5646c441b/Skolni-vzdelavaci-program-pro-o

Další odpovědi
Hlada

Jestli chceš studovat psychologii, tak bys měla znát matematiku na slušné úrovni. V psychologii se mnoho poznatků čerpá ze statistik, počítá se četnost různých jevů. Statistika, počet pravděpodobnosti a počítání okolo Gaussovy křivky se tam probírá velmi podrobně. Úroveň matematiky na gymplu není nezvládnutelná. Podle toho nevybírej.

da ny

Jako na téměř každé SŠ, na takové úrovni, aby žák SŠ dokázal odmaturovat z matematiky.
Na některých SŠ (prozatím) končí matematika ve 3. ročníku.
Pedagogické lyceum (žádné lyceum), tě na přijímací řízení pro studium psychologie, dostatečně nepřipraví. Nutné bude VELMI pilné samostudium (na úrovni 1. a 2. semestru VŠ).
Samotné přijetí na tuto SŠ vyžaduje jisté dovednosti (talentové zkoušky), viz. annas.