terry

Je potřeba i v dnešní době ještě přebírat čočku? Děláte to?

Doplňuji:
Tak jsem nepřebrala. A dobrý 🙂

Nejlepší odpověď
Sůwa

Nepřebírám, ale když se to ještě muselo, nechtěla jsem přijít o nějaký pořad v TV a vzala jsem si přebírání do obýváku. No a pod stolkem jsem měla koberec s vysokým vlasem a milou čočku se mi tam podařilo vysypat. Byla to taková ta droboučká a jinou jsem neměla, holoubci nikde a tak jsem vybírala. Nakonec mi nějaké ty vlásky stejně v čočce zůstaly, ale tradici jsem neporušila 🙂

Další odpovědi
tom004

Nepřebírám a zuby ještě mám. 🙂

Drap

Přebíráme. Občas se najde kamínek či jiná nečistota.

elektrikář

občas se najde nějaký kamínek. Viděl jsem ve školní jídelně kuchařky přebíraly i rýži. Zdálo se mi to zbytečné, Až jsem si uvědomil že tam také na jídlo chodí jejich děti

hanny 2

Nepřebírám,to mně ani nikdy nenapadlo a ještě se nestalo,že bychom při jídle kousli do něčeho co tam nepatří.

pusinka50

Nepřebírám a ještě jsem do ničeho jiného nekousla

beer

Asi jak kterou. Tu, co občas kupuji už nepřebírám, poněvadž tam nikdy nic zácadného nebylo.

anonym

Jsem zvyklá přebírat, tak přebírám. Kupodivu se tam většinou nějaká obilka vyskytne. Také jsem párkrát našla kamínek a ten by se mi mezi zuby určitě nezamlouval.

hanulka11

Kupovala jsem předvařenou v sáčcích – tam to odpadá .
Letos na Nový rok jsem prvně nekoupila tu předvařenou a namočila jsem obyčejnou čočku , pak jsem si vzpomněla, že jsme ji vždycky přebírali, ale nechala jsem to tak . Nic v ní nebylo a byla moc chutná. Už jinou vařit nebudu.