orchidej 1

Je potřeba 2 lístků na peníze?

Mám marodní a byl mě vydán lístek na peníze marodím od 6.10.2018 a na kontrolu jdu ještě 30.10.2018.Ka­marádka musela ještě přinést lístek na socialku a ta marodila 7.8.2018 jak to tedy je děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

První lístek odevzdáte, pokud bude nemoc trvat déle než 14 dnů,
druhý v případě potřeby dostanete při kontrole toho 30. října.

To, čemu se lidově říká „lístek na peníze“ je potvrzení o trvání nemoci
k určitému datu. V prvním měsíci nemoci je potřebné k 15. dni nemoci
a k poslednímu dni kalendářního měsíce.

Bude-li nemoc trvat déle, obdržíte na konci každého měsíce
nebo po jeho skončení už jen jedno potvrzení.
Místo posledního potvrzení poslouží ukončení neschopenky.

Obojí → potvrzení o trvání nemoci i ukončení neschopenky musíte
na zadní straně podepsat a napsat tam, kam Vám má OSSZ zaslat
nemocenské. (Proto se tomu říká „lístek na peníze“).
_______

Doplňuji:
Potvrzení o trvání nemoci se vystavuje k poslednímu dni
v měsíci za uplynulý měsíc, nikoliv pro příští měsíc.

Další odpovědi
Dochy

jestli se dobře pamatuju tak:

  1. neschopenka
  2. potvrzení pokračování neschopnosti po 14 dnech (převod placení nemocenské ze zaměstnavatele na sociálku?)
  3. potvrzení o pokračování nemocenské do dalšího měsíce (vždy pro nový měsíc)
  4. ukončení neschopnosti

Netuším jak se ofic. ty dokumenty jmenují a hledat to nebudu…

Dochy

Uznávám chybku/nepřesnost v bodu 3. Uvažoval jsem spíše časový průběh pro nemocného než faktický význam těch papírů…