Rokio

Je porucha, když chce někdo spasit svět?

Jedná se o tzv. mesiášský komplex. Není to ale spíše chválihodné než porucha, když někdo chce pomáhat světu ve velkém? Jaký je na to váš názor?

Odpovědi
Drap

Spasit a pomáhat je trochu rozdíl. Pokud chceš pomáhat, tak dobročinnosti se meze nekladou. Pokud chceš spasit svět tím, že ho chceš přetvářek k obrazu svému, tak to jistě nevyjde.

Šidlo

1.človek sa má najprv starať o seba (má sa sám najesť, vyspať.....), potom o ostatných.....ak niekto má výčitky, že má jedlo hoci inde hladujú – to je zlé a zbytočné
2. kopec ľudí pomáha len aby boli slávni a obľúbení…a ako hovorí Drap, potrebujú vnucovať ostatným to svoje – to je typická xenofóbia

Kelt

Co znamená spasit svět? Denně kolem mne chodí různí mluvčí církví a pod. Já mám svůj názor a každý má svůj, tak proč někomu vnucovat ten svůj. Jak mohu vědět, že já nebo někdo jiný má pravdu. Dělel to, v čem si dobrý, a přitom pomáhej jiným, pokud můžeš. Třeba se za několik let budeš dívat na to jinak.