Avatar uživatele
Zlatý

Je popisovanej scénář více či méně pravděpodobnej?

..kdyby se úplně všichni češi domluvili (což dneska nedělá problém), že zejtra už nepůjdou do práce, tak jestli by hned v dalším jednání sněmovny byla schválena povinná pracovní docházka (sněmovna, senát a všichni, kdo berou prachy zdarma, tak by normálně pracovali), có? Hlasatelky a moderátorky rozhlasů, tv a všech těch médií by to normálně odvysílaly, páč zejtra už by nešly taky a nemusely by se vůbec zajímat, jestli šéf má taky volníčko a nebo jestli taky "bere zdarma".
Myslíte, že v rámci solidarity k nezaměstnaným a všeobecně kvůli práci pro všechny by toho byl českej národ schopnej, sjednotit se do takovýho rozměru?
Doplňuji:
setapouch: a co bys tam jako dělal, když bys tam zejtra byl sám :o
Drap: hlavně žádný dramata s prachama ..tak by si všichni vzali marodku no ..doktoři by to všem napsali a sobě taky, páč by už zejtra taky nešli makat, no a zdravotní komise by ty dlouhodobý nemoci pak jen potvrdila ..pokud už by se teda mocí mermo za 3měs. pracovalo ..což asi jó, páč v tý době už by se bez "nás tvořících" nelíbilo pracovat tý skupině "beru zdarma" a tím se dostávám zpět k dotazu, jestli a kdy by to prošlo tou sněmovnou

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Stříbrný

"..kdyby se úplně všichni češi domluvili (což dneska nedělá problém)" - mám pocit, že domluvit se a podpořit vzájemně mezi obory by byl velký problém!
Když "stávkuje" MHD, pracovníci zdravotnictví, aerolinek - většina ostatních se zlobí, vzteká a prská. Náš "kapitalismus" je v tomto nezkušený, nezodpovědný, nesolidární, odbory nefunkční. Je to nereálné a k ničemu ;)

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Mne práce baví, dělám to, co jsem dlouho dělat chtěl a tvrdě jsem si za tím šel. Jsem za ni dobře ohodnocen a to ne jen materiálně (pochvala a projevená důvěra potěší přinejmnenším stejně). Já bych do práce šel. A to nejen pro to, ale i že jsem tak dohodnutý se zaměstnavatelem a smlouvy by se porušovat neměly.
Doplňuji:
Vzhledem k mé práci by to bylo dokonce i vhodné. Více případně v SZ, není nutné to ventilovat veřejně ;)


Avatar uživatele
Stříbrný

Říká se tomu generální stávka a poslední byla někdy koncem listopadu 1989. Ale takové akce je možné plánovat jen když je národ opravdu sjednocený. Nemyslím, že by tady byli všichni jednotně solidární k nezaměstnaným. Někomu jsou třeba úplně lhostejní. Taky nemyslím, že by povinná pracovní docházka víc problémů vyřešila než způsobila.


Avatar uživatele
Zlatý

Český národ, ani řádný jiný národ by toho schopen nebyl. Kdyby se nechodilo do práce, nebyly by penízky.


Avatar uživatele
Zlatý

Hmmm, ale kto sa prizná, že bere "balík zdarma"?
Veď všetci si tie peniaze, odmena za prácu (môže to byť aj mzda?), zaslúžia statočnou a poctivou prácou. Veď každý produkuje nejaký výsledok svojej práce, aj keď mnohí o tom dosť pochybujú.
Viete, koľko textu musí taký poslanec prečítať a popísať, kým splodí návrh (aj s chybami) zákona, kým iný ho zas musí prečítať a dokonca aj stlačiť hlasovacie tlačítko Ano/Ne a to nehovorím o séfovi, ktorý sa stará o podriadených, aby mali prácu a zarobili mu na živobytie a dane
K doplneniu
ako môže doktor vyšetriť "pacienta" a napísať mu "marodku, ak sám je maród?
k otázke
ak by to prešlo snemovňou, už by senátori pracovali a nedostali by prachy zdarma, ale za prácu.
odpoveď:
z vyššie uvedeného je vidno, že váš scénar je vysoko nepravdepodobný.
Doplňuji:
"kdyby se úplně všichni češi domluvili (což dneska nedělá problém), že zejtra už nepůjdou do práce" Bez udania dôvodu zastavenia práce a cieľov tejto akcie, bez podpory odborov, či politických organizácii, nešlo by o "generálny štrajk, ale o bezdôvodné zastavenie práce, či dokonca absencia, ktorá môže byť postihnutá v zmysle Zákoníka práce. Brrr, to je ale veta...


Avatar uživatele
Pokročilý

Kdyby všichni přestali pracovat, tak nebude pracovat ani vláda, čili by nikdo povinnou pracovní docházku nemohl sestavit, vydat a schválit. To by nepracovali ani policajti, víš co by se vůbec mohlo dít v takové situaci?


Avatar uživatele
Stříbrný

Ano jak uvádí "klumprt" tak se jedná o generální stávku. Zažil jsem jich více. Nejvíce nadšení při této akci jsem u lidí zažil po v pádu vojs v r. 1968. Byla to doba, kdy většina národa mimo pár jednotlivců měla Rusáků plné zuby.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

dnb: dyť tam jasně píšu, že ti, kdo berou balík zdarma, by nadále normálně "chodili do práce" ..ti by tam normálně byli, to je něco jinýho než pracovat.
A jakej je rozdíl mezi prac. docházkou a pracováním? No lépe bys to mohl pochopit, právě kdyby uzákonili tu povinnou prac. docházku ..to už by ses měl jako voni

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

nechce se mi věřit, že tady nevíte takový zásadní věci

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2590
Zlatý Drap 1714
Zlatý quentos 1260
Zlatý ivzez 720
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 618
Zlatý led 577
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 531
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.