Werwolfo

Je popálení kopřivou opravdu zdravé?

Nejlepší odpověď
brillant

Kopřivou proti revmatismu
Popálení kopřivou je zdravé. Pomůže vám totiž proti revmatismu.

„Ačkoli se to může zdát na první pohled nesmyslné, toto tvrzení má reálný podklad,“ říká Marie Sedláčková, primářka revmatologického oddělení v Thomayerově nemocnici v Praze. „I v odborné léčbě se uplatňuje takzvaná derivační terapie, kdy se záměrně překrví kůže, čímž se odvede krev od postiženého kloubu, a dojde tak k úlevě. Popálení kopřivou může fungovat na podobném principu. Popálení vyvolá podráždění kůže, která se překrví. Tím se odkrví postižený kloub a může dojít k dočasné úlevě. Tím však nechci říci, že bych metodu pálení se kopřivami proti revmatismu doporučovala.“

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/pravda-a-myty-o-zdravi-0uy-/zdravi.aspx?c=A070417­_105224_zdravi_bad

Další odpovědi
Drap

V každém případě alespoň řádně prokrví povrch kůže.