kluk11

Je Policie č.r.zločinecká organizace?

V roce 2010 jsem koupil přez autobazar(spros­tředkovatel)vůz,v ú­noru 2011 mi jej policie zabavila s tím,že je kradené.Podal jse tedy trestní oznámení na prodávajícího,je­likož do kupní smlouvy uvedl nepravdivé údaje.Po šetření policií(asi 9měsíční)mi bylo sděleno,že nebyl spáchán žadný trestný čin a šetření se odkládá bez dalšího opatření! Policie prostě může komukoliv odebrat za několikset tisíc auto a tím to končí? Může mi někdo poradit co dál? Nějak se stím nemůžu srovnat!!!

Nejlepší odpověď
mosoj

Je to tak, kradené auto se zabaví bez náhrady
u toho u kterého ho najdou.
Takové jsou zákony a vyhlášky. Policie za to ale nemůže.
Znám víc takovýchto případů.
Máte jedinou naději, že se o kradené auto majitel nepřihlásí. Pak by vám ho měli vrátit.
Jestli ale chcete vyhazovat další peníze za právníky je jenom vaše věc.

Není nic znažšího než si nechat kupované auto ověřit v registru kradených vozidel a´t ho kupujete jakýmkoliv způsobem.

Další odpovědi
anonym

BĚŽTE ZA NEJBLIŽŠÍM PRÁVNÍKEM A DOMLUVTE SE S NÍM CO A JAK.

dudu

Předpokládám, že žijete v tomto státě a jste v obraze o celkovém stavu zdejší ekonomiky a marasmu společnosti. Letos na jaře jsme kupovali ojetinu. Především požádali o součinnost důvěrně známého opraváře. Ten s námi zkonsultoval naši představu a zprostředkoval nabídku přes svého přítele a majitele zavedeného autobazaru. Ten nám nabídl vůz se zcela průhlednou historií a vyřídil veškerou dokumentaci. Proti sobě šla naše hotovost a z druhé strany pak klíče od vozu, registrace prodeje s kompletními zápisy do TP a novým povinným ručením. Poté jsme si separátně přes známé na policii ověřili nezávadnost vozidla a následně nechali kompletně otestovat technický stav. Promiňte, ale nad vaším počínáním mohu jen nevěřícně kroutit hlavou.