Alvap

Je pojišťovna povinná ze zákona uhradit poplatek za vyplnění formuláře prakt. lékařem, nebo je to povinnost pojištěnce?

Je pojišťovna povinna ze zákona uhradit poplatek za vyplnění svého formuláře praktickým lékařem, nebo je to povinnost pojištěnce?

Odpovědi
JájsemRaibek

Jestli ze zákona to nevím, ale běžně ten poplatek po předložení dokladu k ostatním dokladům proplácí v rámci plnění.

Dochy

Asi záleží na konkrétních podmínkách a konkrétní pojistce. pokud půjde o odpovědnostní pojistku, pravděpodobně půjde vše na pojišťovnu. Ale ostatní pojistky – asi jak kde. Hlásil jsem pojistnou událost – délka prac. neschopnosti (vlastní) jasně oznámili že zprávu od lékaře si hradí pojištěný.