postcd

Je podle Vás zdravější olopupat slupku z kupované okurky hadovky a nebo okurku jen omýt horkou vodou a sníst tak jak je?

Doplňuji:
prosím zdůvodněte proč

Nejlepší odpověď
redy

Loupu všechno co má šlupku. I když jabka ne.No a proč – protože mi šlupky nechutnaj 🙂
Vitamíny neřeším, to bych musela i brambory baštit ve šlupce.Brrrrrrrrrr­rrrrrrrrrrr.

Další odpovědi
briketka10

já ji jen omyju nakrájím na kolečka osolím a jím se slupkou :

I čerstvé okurky mají poměrně málo vitamínu C i minerálních látek, v dužnině dokonce ještě méně než ve slupce, proto je loupeme, jen když je nezbytně
nutné kvůli kvalitě slupky.
http://www.az-recepty.cz/vsechno-mozne-ze-salatovych-okurek-d223/

neloupu ani brambory jen do salátu, nebo do zelňačky..
Doplňuji:
lexx

i rybku pečenóu na másle
baštím s kůžičkou 😁

arygnoc

uhorky jem so šupkou iba nakladačky – surové, naložené, kvašáky …
šalátové uhorky včítane hadoviek šúpem – šupka mi nechutí.

u uhoriek nejaké vitamíny by som neriešil, aj tak je to samá voda.

;-Q

lexx

sežrat i s kůží, je zaplacená…