Avatar uživatele
Kelt

Je podle vás zapalování zábavné pyrotechniky účelné, nebo je to vyhazování peněz?

V obchodech, na tržištích lze koupit zábavnou pyrotechniku. Zaplatím několik set korun, zapálím za pár minut je po akci. Trocha barevných hvězdiček, nějaké zvukové efekty a je to. Je to stejné, jako by někdo vyhodil peníze. Možná budete souhlasit, možná nebudete souhlasit. Tak prosím o vaše názory. Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3037 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

Co mám psa, tak bych to zakázala.
Ale ptáš se, jestli to není vyhazování peněz, jak pro koho, pro někoho to je jedinej den v roce, kdy se může vytáhnout před sousedama 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

dá se to třeba přirovnat k placenému sexu. když mu dáš za uši sám, tak tě to nic nestojí, maximálně bolest za krkem z otáčení, zda někdo nejde 🙂

sám pyrotechniku nepoužívám a raději peníze použiji jinak (ne na masáž krku) 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

jednou v roce toleruji, jinak bych nasadil tvrdé sankce, pokuty…je to jistě bezpečnější než míchat třaskaviny podomácku neodborně…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Mám stejný názor jako gecco.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

V tomto kontextu vůbec neřeším (něčí) vyhozené peníze, ale to, že tyhle kráwowiny otravují jiné lidi (fajn, mohou to jednou či dvakrát do roka vydržet) a ničí nervy zvířatům domácím i divokým (kterým jsou lidské zvyky víš kde)…
😉
Takže – za mne jde o neúčelné a protivné plýtvání klidem…
😉

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ReHu Nahlásit

Avatar uživatele
led

Používanie zábavnej pyrotechniky na Silvestra má svoje historické pozadie.
Kedysi v dávnoveku sa oslavoval nie koniec starého roka, ale príchod nového roka.
Pomocou hluku a rachotu, trieskaním, búchaním a krikom sa od nového roku odháňali zlí duchovia a strašidlá. Dnes sme sa už modernizovali, ale Rachotilkovia zostali a pomáhajú, vďaka nám naivným, obchodníkom a výrobcom zábavnej pyrotechniky napĺňať si vrecká našimi peniažtekmi… Skúsenosti potvrdzujú, že dnešná zábavná pyrotechnika na odohnanie zlých duchov a strašidiel nestačí. Práve naopak, pomáha zdravotníkom udržať si prácu, vďaka neodbornému zaobchádzaniu s výbušninami… úrazy, úrazy, kde vás ľudia berú…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lamalam

Je to pro někoho zábava a jejím účelem je bavit. Je to tedy účelné. Stejně jako např. chození na hokej může být pro někoho účelné, pro jiného mrhání penezi a časem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Vyhazování peněz to je. Ale klidně, kdo chcete, tak vyhazujte, já se rada podivam. :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
A.Dimich

Jak se to vezme. Kupování petard a různých rachejtlí po kusech je podle mého názoru už pasé, resp. se to moc nevyplatí, navíc je otázka také kvality.

My jsme po několik Silvestrů vyzkoušeli různé sady, tu zkrátka „odpálím“ a mohu se po několik desítek vteřin kochat ohňostrojem a ne každou dýmovnici či rachejtli zapalovat zvlášť.

My kupovali něco jako mají zde: http://www.oh­nostrojekralik­.cz/ohnostroje-pro-narocne

Ne úplně tak velkou sadu, tuším že to stálo kolem 350–400,–

A všichni jsme si to užili, za mě tedy když už, tak celou sadu..

před 2765 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek