hapiky

Je podle vás velký rozdíl mezi podfukáři a zloději?

Řekněme kromě známého šarmu a schopnosti u podfukářů vyvolávat dojem exkluzivity?

Nejlepší odpověď
Edison

Sasmozřejmě. Ve způsobu získání prospěchu. Zatímco podfukáři, podvodníci získávají prospěch „uvedením oběti v omyl“, zloděj si majetek prostě vezme – ukradne. Obojí potřebuje kapku jiné schopnosti, znalosti…

Další odpovědi
annas

Co považujete za velký rozdíl? Je mezi nimi určitý rozdíl, ale v obecném slova smyslu jsou to oba nečestní lidé, oba páchají zlo, i když často lidi okrádají, ale každý jiným způsobem – přímo x nepřímo.

Pokud nejde o „zloděje“ – výhonek na větvi.

V oblasti jazyka jde o spisovnost/nes­pisovnost.

Původ – podfuk = lest, podvod, úskok. Podfouknout – podvést. Blízko k vyfouknout = něco potichu, v klidu ukrást, nepozorovaně, jako když „foukne“.

Zloděj – složené slovo = dělá zlo, tedy krade.

V. Machek Etymologcký slovník

Jinak někdy se podfukář stane zlodějem.

Zloděj = ten, kdo někoho o něco neoprávněné připraví, okrade, obohacuje se na úkor druhých – třeba někteří prodejci – zde se dá říct, že ti prodejci vydělávají na úkor druhých – podvádějí, ale mají z toho získ, často se jim říká zloději,.

Jinak zloděj se nazývá lupič, poberta, nespisovně třeba chmatá,

Podfukář = podvodník, který někoho podvede, nastaví mu past, též ho obelže. Může, ale nemusí ho na základě podvodu o něco obrat, ale jinak člověka poškodit.

Kepler

V konečném důsledku je výsledek stejný, takže zásadní rozdíl mezi nimi není. Oba to jsou šmejdi.

Hlada

Ano, jsou to lidová označení pachatelů jiných trestných činů.

Krádež – §205 Tr. zák. – přisvojení si cizího majetku
Podvod – §209 Tr. zák. – uvedení někoho v omyl

zjentek

Na prvém místě (kdesi v porodnici) člověku nejsou DÁNY vlastnosti, Z NICHŽ se u každého jedince později automaticky projeví jakési rysy, vázající se na ně. Asi je to přesně naopak: rodíme se s PŘEDEM DANÝMI povahovými rysy (šarm, atd.), na který se později vážou přesně daný, konkrétní vlastnosti (zloděj, podfukář…), který se dříve či později projeví. Rychlost PROJEVU pak závisí na okolí, v kterým rosteme.

(Př: Pokud Ivanka bude šéfem Světové banky, lidé různých povahových rysů (zvláště pak lidé okolo Svět. banky, potažmo UŽ okolo Ivanky) projeví své vlastnosti MNOHEM INTENZIVNĚJI (a to pak bude koukat CELÝ SVĚT), než kdyby tuto pozici jaksi spravedlivě obsadil řádný uchazeč a lidé „z banky“ by takto byli nuceni nechat své vlastnosti nadále dřímat ve svým nitru a vše by fungovalo, JAK SE PATŘÍ. Takže, asi tak, odpověď jasná každýmu.. ;).)