Spartaboy

Je podle vás v pořádku, když si člověk v 35 letech nechá vyměnit kyčelní kloub za umělý?

Lékař mě říkal, že se to jinak neřeší. Mohlo by pomoct konopí? Nějakou dobu třeba šíleně kulhám, pak se to zas zlepší. Kdyby odpověděl nějaký lékař, byl bych rád.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud to vyžaduje stav kloubu, tak je to určitě v pořádku. Konopí tě nevyléčí, může pomoci při utlumení bolesti. Pokud nechceš kulhat do smrti a ít stále větší problémy, doporučoval bych jít na operaci co nejdříve.

Další odpovědi
annas

Nedávno jste se ptal na medicínu z východu,. Opakovaně jsem se zmínila, že se několik roků léčím alternativní medicínou.

Kyčlemi vedou meridiany jater a žlučníku.
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=meridiany+%C5%BE­lu%C4%8Dn%C3%AD­ku+a+jater+&tbm=is­ch&ved=2ahUKEw­jS-P7avJzzAhUE4O­AKHaVkBIQQ2-cCegQIABAA&oq=me­ridiany+%C5%BE­lu%C4%8Dn%C3%AD­ku+a+jater+&gs_lcp=­CgNpbWcQDDoICA­AQgAQQsQM6BQgA­EIAEOgQIABBDOg­QIABAeOgQIABA­TOgYIABAeEBNQkE­dYjnhgkIoBaAB­wAHgAgAFwiAG6FJIB­BDE4LjmYAQCgAQ­GqAQtnd3Mtd2l6LW­ltZ7ABAMABAQ&scli­ent=img&ei=OV­FQYZL4DoTAgwe­lyZGgCA&bih=843­&biw=1112&cli­ent=firefox-b-d.

"Bolestí v kyčlích se nezbavíme totální endoprotézou kyčelního kloubu. Zbavíme se jí léčením jater, žlučníku a žlučovodů a rozpuštěním žlučníkového bláta, písku a kaménků. Velmi důležitá záležitost je i stav močových cest a měchýře, zrovna ten se velmi podepisuje na stavu kyčlí, podobně jako žlučník.

Pozor! Žlučník neuzdravíme tím, že si jej necháme vyříznout,

https://www.al­ternativnimedi­cina.cz/nemoci/sez­nam-nemoci/b/boles­t/bolest-

"Když klouby zabolí, byliny je zahojí!?
https://www.se­rafinbyliny.cz/ma­gazin/kdyz-klouby-zaboli-byliny-je-zahoji-detail-1315

To, co je v obou odkazu, je i moje vlastní zkušenost, Nic nevnucuji, jen konstatuji, že je třeba držet dietu a užívat bylinky, které posilují uvedené orgány,

Než bude operace akutní zkuste to. ,

Je několik druhů, ale ne každá bylinka, která jednomu pomůže, je vhodná pro druhého.

Tomáš1234

A je to skutečně nutné?

Z vlastní zkušenosti vím, že doktoři se s tím mnohdy moc neštvou a chirurgické řešení volí i tam, kde by stačila konzervativní léč­ba.

Nicméně, pokud je to opravdu nezbytné, asi ti nic jiného nezbyde. Jen nezapomeň na to, že náhrada má životnost 10–15 let…

orwell

Tohle patři nemilosrdně do rukou ortopéda. Bez rtg. snímku a odborného posouzení těžko říct. Věk 35 roků není zase tak málo a jak jsem byl kdysi poučen lékařkou, i někteří třicetiletí prý mívají podobné problémy. Spíš to ale přichází ve vyším věku. Vím o dvou případech ze svého okolí, kdy muselo dojít k výměně kyčelního kloubu, jeden před dosažením 60 a druhý kolem 70 let. Oba si to pochvalují a říkají, že do toho měli jít dřív. Lékaři ale obvykle doporučují výměnu pokud možno co nejdéle. Někdy mohou bolesti v kyčli pocházet od páteře, takže vyšetření je nutné. Konopí ti to sotva spraví. Horší je, že se pod tebou může složit noha takovou rychlostí, že to nepochopíš. Stát se to na schodišti, tak pokud se právě nedržíš zábradlí, máš na malér zaděláno.

Alesh

Hele, nevím. Je to divný, že už 35 letech bys potřeboval jít pod kudlu. tím neříkám, že je to nemožný. Ale zároveň neznám důvod. Jestli jsi jen začal kulhat, sám od sebe, tak mi přijde zvláštní, to hned řešit operací. Ty tu nohu nějak namáháš? Děláš nějaký skákací sport apod.? Nebo k tomu máš genetické předpoklady?
Na tvém místě bych to konzultoval ještě s jiným ortopedem. Pátral bych po příčině. Víš co, vlastní kloub, je vlastní kloub. Ten umělý má nějakou životnost, pak znovu operace atd. Zkrátka dej tomu svůj čas a prostor, nespokoj se s vyjádřením jednoho doktora.
Pokud jde o konopí, tak jsem slyšel, že to z lékárny je pěkně na ho…, protože je slabý, lepší bys měl si ho sám vypěstovat (3 kytky jsou myslím povolené).

Ametyst

To je hodně zvláštní. Nejdřív bych si v lékárně koupila gelové polštářky do mrazáku a kloub poctivě chladila, pokud je tam zánět. Tohle doporučí i fyzioterapeuti. Po týdnu nebo tak bych viděla, jestli se stav zlepšil. Někdy jsou levná řešení nejlepší, jenomže kromě pacienta se nikomu jinému nelíbí. Na to musí být každý připravený.

Dochy

Pokud se nemýlím, tak v rámci pojištění máš nárok na konzultaci u jiného odborníka. Proč to nezkusíš?

Pepa25

Tomáš1234: současné kloubní náhrady mají podstatně delší živonost než 10–15 let …

Spartaboy

Není prý pravda že konopí je jen na bolest. Léčí artrozu a artritidu. Přibývá i kostní hmota. Zkusil bych konopí ale hádám že v lékárně ho dostanu málo.

da ny

Jen kulháte?
Nepíšete nic o příčinách obtíží kloubu (kulhání bolest). Některé operace mohou „počkat“. Prostdujte si něco o kloubu, výživě. Nespoléhejte jen na konopí. I to je na některé věci krátké, málo a neúčinné.
Sežeňte si od řezníka kůži z prasete. Rozvařit, rozemlít, namrazit kostičky. Přidat do každého teplého jídla/polévky. Lze i cucat. Doplňte další přírodní doplňky, třeba i konopné přípravky. Půjšte si v knihovně/zakupte „Reflexní terapii“ (J. Janča). Najdete tam mnoho užitečných rad, univerzálních bodů, jak se zbavit bolesti aj.
Jako 1. pomoc masírujte (při bolestech jemněji), na LEVÉ ruce, velké klouby na dlani u prstů: prostředníček (L kyčel), prsteníček (P kyčel). Prostřední kloub těchto prstů jsou kolena. Poslední kloubík = kotník. Metoda SU-JOK, najdete i na internetu.